O nás

Filozofická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích byla zřízena k 1. lednu 2006. Součástmi fakulty jsou Archeologický ústav, Historický ústav, Ústav anglistiky, Ústav archivnictví a pomocných věd historických, Ústav bohemistiky, Ústav česko-německých areálových studií a germanistikyÚstav romanistiky a Ústav věd o umění a kultuře.

Proč u nás studovat?
- široká nabídka bakalářských programů s volnými kombinacemi, magisterských a doktorských programů
- vzdělávání učitelů pro střední školy
- možnost studia na univerzitách v zahraničí
- studium ve vybraných programech double degree
- excelentní věda a výzkum propojené s výukou
- spolupráce s významnými vědeckými a výzkumnými institucemi
- příjemné prostředí malé fakulty
- moderní zázemí v univerzitním kampusu

Co u nás můžete studovat?
Zajímají Vás jazyky, literatura, kultura či dějiny? Chcete být kvalifikovaným učitelem na střední škole nebo překladatelem, průvodcem, spisovatelem, copywriterem... nebo zatím nemáte jasnou představu? Filozofická fakulta Vám dává možnost volby, která nekončí podáním přihlášky.

Vyberte si studium v těchto oblastech:
- filologie – angličtina, čeština, francouzština, italština, němčina, španělština
- historické vědy – historie, archeologie, archivnictví
- vědy o umění a kultuře – estetika, dějiny umění a kulturní studia

Vyzkoušejte si možnost dynamického sdruženého studia a zvolte si mezi následujícími studijními programy:
- bakalářské programy s volnými kombinacemi
- bakalářské programy pro budoucí učitele středních škol – volný výběr vždy dvou aprobací, u vybraných   kombinací i napříč fakultami
- magisterské programy pro budoucí učitele středních škol
- magisterské programy neučitelské
- doktorské programy

Kde nás najdeš

Filozofická fakulta

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Branišovská 1645/31a
370 05 České Budějovice

Přihlášky a přijímačky

Přihlášky se podávají elektronicky. Přijímací řízení se liší v závislosti na zvoleném oboru. Do bakalářských studijních programů mohou být uchazeči přijati bez přijímacích zkoušek na základě prospěchu ze SŠ nebo na základě ústního pohovoru či písemné zkoušky. Do navazujících magisterských studijních programů spočívají přijímací zkoušky v ústním pohovoru. Přijímací zkoušky se většinou konají koncem května a v červnu daného roku.

• Elektronická přihláška: 500 Kč

Studium v zahraničí

Fakulta nabízí studium v zahraničí v rámci programu Erasmus+. Dalšími možnostmi jsou Norské fondy a fondy EHP, Aktion Česká republika-Rakousko, DAAD a jiné. Bližší informace o studiu v zahraničí naleznete na webových stránkách zde.

Stáže v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ je možné se zúčastnit i pracovních stáží v zahraničí po dobu 2-12 měsíců.

Ubytování a koleje

Ubytování je možné na kolejích Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Většina z nich je umístěna v kampusu univerzity. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete na webových stránkách kolejí a menz JU.

Filozofická fakulta

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích