O nás

Fakulta rybářství a ochrany vod je nejmenší a nejmladší fakultou Jihočeské univerzity. Zároveň je dle svého zaměření jedinou ve střední Evropě. Fakultu tvoří Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický, Ústav akvakultury a Jihočeské výzkumné centrum akvakultury a biodiverzity hydrocenóz.

Studijní programy

Nabízí studium v bakalářských oborech Rybářství (prezenční i kombinovaná forma) a Ochrana vod (prezenční forma), v navazujícím magisterském oboru Rybářství a ochrana vod a v doktorském oboru Rybářství.

Uplatnění

Absolventi získají všestranné znalosti z rybářských, biologických i zemědělských oborů, díky nimž mohou vykonávat znalecké posudky v oblasti vodního a rybničního hospodářství či vodní toxikologie. Uplatní se také jako vědečtí pracovníci při výzkumu, zároveň jsou schopni vykonávat post manažerů v rybářských firmách a podnicích.

Web

Kde nás najdeš

Fakulta rybářství a ochrany vod

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Zátiší 728/II
389 25 Vodňany

Přihlášky a přijímačky

Uchazeči o bakalářské studium jsou přijímání bez přijímacích zkoušek. V případě, že se přihlásí více uchazečů než je přijímaný počet studentů, řadí se uchazeči podle studijního průměru jednotlivých výročních vysvědčení za poslední čtyři roky studia na SŠ.

  • Elektronická přihláška: 500 Kč

Aktuality

Doplňující informace

Stáže v zahraničí

Nabídka pracovních stáží je průběžně aktualizována zde.

Studium v zahraničí

Možnosti studia v zahraničí jsou zveřejněny na stránkách zde.

Ubytování a koleje

Ubytování je možné na koleji Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, příp. si můžete najít vlastní ubytování v soukromí. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete na webových stránkách Kolejí a menz JU.

Kontakt

Fakulta rybářství a ochrany vod

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Zátiší 728/II
389 25 Vodňany