O nás

Fakulta rybářství a ochrany vod je nejmenší a nejmladší fakultou Jihočeské univerzity. Zároveň je dle svého zaměření jedinou ve střední Evropě. Fakultu tvoří Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický, Ústav akvakultury a Jihočeské výzkumné centrum akvakultury a biodiverzity hydrocenóz. Výuka bakalářských a navazujících magisterských studijních oborů probíhá převážně v Českých Budějovicích.

Studijní programy

Nabízí studium v bakalářských studijních programech Rybářství a Ochrana vod, v navazujícím magisterském programu Rybářství a ochrana vod a v doktorském studijním programu Rybářství a Ochrana vodních ekosystémů. Všechny programy je možné studovat v prezenční i v kombinované formě.

Uplatnění

Absolventi získají všestranné znalosti z rybářských, biologických i zemědělských oborů, díky nimž mohou vykonávat znalecké posudky v oblasti vodního a rybničního hospodářství či vodní toxikologie. Uplatní se také jako vědečtí pracovníci při výzkumu, zároveň jsou schopni vykonávat post manažerů v rybářských firmách a podnicích.

Web

Kde nás najdeš

Fakulta rybářství a ochrany vod

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Na Sádkách 1780/II
370 05 České Budějovice

Přihlášky a přijímačky

Uchazeči o bakalářské studium jsou přijímání bez přijímacích zkoušek. V případě, že se přihlásí více uchazečů než je přijímaný počet studentů, řadí se uchazeči podle studijního průměru jednotlivých výročních vysvědčení za poslední čtyři roky studia na SŠ.

 

  • Elektronická přihláška: 500 Kč

Aktuality

Doplňující informace

Stáže a studium v zahraničí

Možnosti studia v zahraničí jsou zveřejněny na stránkách zde.

Ubytování a koleje

Ubytování je možné na koleji Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, příp. si můžete najít vlastní ubytování v soukromí. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete na webových stránkách Kolejí a menz JU.

Kontakt

Fakulta rybářství a ochrany vod

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Na Sádkách 1780/II
370 05 České Budějovice

Pobočky