Přátelská Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická TUL

24. 4. 2023 | Inspirace

Do 30. dubna si můžete podat přihlášku na největší fakultu Technické univerzity v Liberci, Fakultu přírodovědně-humanitní a pedagogickou (FP TUL). Nabízí celou řadu učitelských i neučitelských studijních programů, a to v přátelském, neanonymním prostředí.

IMG_5139

Co můžete studovat na FP TUL

Pokud se chcete stát učitelem 21. století, můžete si vybrat z nabídky kombinovaných programů se zaměřením na vzdělávání. Ty vám umožní získat nezbytné znalosti a dovednosti, které budete potřebovat pro úspěšnou kariéru v oblasti vzdělávání, v rámci volitelných předmětů se navíc naučíte využívat moderní technologie ve výuce a také se seznámíte s novými výukovými metodami, které reflektují současnou moderní společnost.

Kromě pedagogických oborů nabízí Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická TUL i další humanitní a přírodovědní oborů, například matematiku, historii, bioinženýrství, sport, českou filologii nebo sociální práce. Jistě tu najdete ten správný studijní program pro své zájmy a cíle.

Student life na FP TUL

FP TUL nabízí nejen kvalitní vzdělání, ale samozřejmě také možnost stravování ve školní menze v univerzitním kampusu a ubytování na vyhlášených kolejích Harcov s parádním výhledem na Ještěd, obzvlášť ze střešních teras.

V blízkosti univerzity také najdete hromadu možností pro sportovní a kulturní vyžití. Liberec je moderní město, kde se vždy najde něco zajímavého k vidění a prožití a městskou dopravou dojedete až na sjezdovku. Skvělá je i místní kávová a gastro kultura s řadou oceňovaných podniků. A pokud máte rádi přírodu, tak si jistě zamilujete blízké Jizerské hory, které lákají k výletům i zimním sportům.

Nebojíme se moderních technologií. Tento článek nám pomohla napsat umělá inteligence Chat GPT.

 

Další články k tématu

Fakulty TUL evidují zvýšený zájem uchazečů. Může za to zřejmě pandemie

Fakulty TUL evidují zvýšený zájem uchazečů. Může za to zřejmě pandemie

Technická univerzita v Liberci letos zaznamenala zvýšený zájem uchazečů. Celkem se na ni v prvním kole přihlásilo 5500 lidí, o pětinu více než vloni. A počet zájemců možná ještě vzroste. Několik fakult univerzity totiž již otevřelo druhé kolo přihlášek. Podle děkanů fakult liberecké školy může za nárůstem zájmu stát mimo jiné i pandemie koronaviru. Díky …

Větší právní ochrana studentům. Funkci ombudsmana zavádí další fakulty

Větší právní ochrana studentům. Funkci ombudsmana zavádí další fakulty

Právní vztah mezi studenty a vedením vysoké školy a pedagogy je do značné míry nevyrovnaný. Pedagogové, popřípadě vedení školy, totiž rozhodují o tom, zda student uspěje u zkoušek i o možném vyloučení. Studenti mají pak jen omezené možnosti, jak se bránit. Jednotlivé fakulty českých univerzit se proto snaží posílit právní ochranu studentů zavedením funkce ombudsmana. …

Pikantnosti ze jmenování rektorů: Podvod s daty i satirický kabaret

Pikantnosti ze jmenování rektorů: Podvod s daty i satirický kabaret

Po pěti měsících zdravotních indispozic se prezident Miloš Zeman ujal ceremonií na Pražském hradě. Minulý týden jmenoval 11 nově zvolených rektorů českých veřejných vysokých škol. Kteří z nich povedou univerzity poprvé a kteří jsou rektorští matadoři? Komu prezident odmítl podat ruku? A kdo odstoupil jen pár dní po svém jmenování? Staronoví rektoři Petr Sklenička opět povede …