Digitální marketing na NEWTON College je něco, co tu dosud nebylo

29. 8. 2018 | PR články

Jan Řezáč patří mezi nejznámější webové konzultanty. Společně s dalšími experty založil webový rod House of Řezáč, pod jehož erbem chce změnit chaos webů v pevný řád. Je také autorem první české knihy o webdesignu, Web ostrý jako břitva. V dnešní době navíc školí, přednáší a stal se garantem nově zakládaného bakalářského studia Digitální marketing na NEWTON College. 

Jan Řezáč 02

V jakém stavu je vůbec český webdesign v porovnání se zahraničím?

Podle mého soudu jsme na tom technologicky velmi dobře. Ne, že bychom přímo určovali směr, ale rozhodně se držíme velice blízko špičky. Výrazně ale pokulháváme v „domněnkologii“.

 

Co to znamená?

To znamená, že spousta webových projektů stojí na názorech a domněnkách lidí, kteří je zadávají, a je tady spousta designérů, která je ochotna jim jejich zadání do puntíku dodržet. A ty projekty pak dopadají strašlivě.

 

Lze se online marketing skutečně naučit? Koresponduje to s praxí?

Jistě, jen do této chvíle neexistoval obor na VŠ, který by lidé, jež se chtějí online marketing naučit, mohli absolvovat. Museli si sesbírat informace z různých míst. A to je právě důvod, proč vzniká prémiové vysokoškolské studium Digitální marketing na NEWTON College.

 

Poptávka po digitálních manažerech neustále roste. Jak by podle vás měl vypadat ideální kandidát na tuto pozici?

Určitě by měl mít přehled o jednotlivých kanálech a možnostech v rámci digitálního marketingu. Dále by to měl být částečně technik, protože určitě bude potřebovat analyzovat data a získávat informace o tom, jak jsou jeho kampaně či aktivity úspěšné. V poslední řadě by určitě měl mít přesah do strategie, protože to je to pojivo, které potom posunuje jeho aktivity dopředu.

Jan Řezáč

Co vás na vaší práci nejvíce baví?

Nejvíce mě baví ta variabilita. Tím, že dělám konzultační webové projekty, se dostávám od státní správy přes neziskovky až po malé byznysy a korporace, ve všech možných oborech a odvětvích, což je na tom to nejzajímavější. Člověk neustále poznává nové výseky lidské činnosti.

 

Proč jste se rozhodl spolupracovat s NEWTON College?

NEWTON College totiž v zásadě vyučuje tak, jak by se na vysokých školách vyučovat mělo. To může znít trochu kontraintuitivně, ale pouze do chvíle, kdy navštívíte veřejnou vysokou školu. A za druhé je pro mě NEWTON College také příležitost, jak posunout náš obor dopředu.

 

Bylo posouvání vašeho oboru i tou motivací, proč jste se rozhodl napsat knihu o webdesignu?

Ano. Tím, že webdesign doposud neměl v České republice žádné formální vzdělávání, tak bylo pro začátečníky nebo klienty velmi těžké odrazit se od nějakého bodu. Kniha Web ostrý jako břitva je z mého pohledu takový rozcestník, který můžete použít ve chvíli, kdy se chcete dostat do našeho oboru.

 

Co může Digitální marketing studentům nabídnout?

Toto profesní zaměření kombinuje design, marketing, psychologii a management, což je něco, co na našem trhu dosud nebylo. Tyto oblasti jsou klíčové ve chvíli, pokud chcete managovat nějaký digitální produkt nebo pokud se chcete starat o produkty klientů, například na straně agentury.

Další články k tématu

Dokonalá značka neexistuje, říká Karel Novotný

Dokonalá značka neexistuje, říká Karel Novotný

Karel „Mindless“ Novotný je marketingový expert, specialista na brand building. Patnáct let pracoval v celé řadě reklamních agentur a před časem oznámil vznik vlastní konzultační firmy Brand Family. Mimo to se angažuje i na vzdělávacím poli, neboť se stal garantem prémiového bakalářského studia Marketing a Brand Management na vysoké škole aplikovaného businessu NEWTON College, které také dlouhodobě …

číst více
Marek Vítek: Odhalit fake news je čím dál složitější. Je to státem řízená propaganda

Marek Vítek: Odhalit fake news je čím dál složitější. Je to státem řízená propaganda

Jugoslávie, Kosovo, Sierra Leone, Afghánistán, Irák. Ve všech těchto válečných zónách Marek Vítek byl a přinesl z nich reportáže. Za svou bohatou novinářskou kariéru vystřídal řadu českých deníků a televizních projektů. Za zmínku jistě stojí pořady Na vlastní oči nebo Fakta. Následně působil ve funkci ředitele v dnes již zaniklé TV Pětka a poté v TV Metropol. Nyní …

číst více