Téma:chci studovat biologii

POROVNÁNÍ OBORŮ: Biologie – II. díl

Opět se v porovnání vracíme k biologickým oborům. Jednotlivé univerzity jsou opravdu štědré, co se týče specializací, a tak se nemusíte bát, že se budete věnovat rostlinám namísto plného studia živočichů. Kromě toho školy nabízejí ekologicky orientované obory i obory aplikující různé technologie a metody v biologii.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Toxikologie

Jak se postupuje při zamoření okolí jedovatou látkou? Jak rozpoznat toxické výrobky nebezpečné člověku? Kde se jedy berou, jak se s nimi zachází a jak se vyhnout jejich škodlivým účinkům? Lze před nimi uchránit naše životní prostředí? K odpovědím na tyto a další otázky Vás přivede studium toxikologie. Pozn. Článek byl aktualizován dne 24. 11. 2009 (-hus-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Biochemie

Na střední škole vás nejvíce baví chemie a biologie, ale nemůžete se rozhodnout, který z předmětů studovat dále na VŠ? Biochemie by mohla být dobrou volbou. V ČR si můžete vybírat z pěti pracovišť, nechat si prominout přijímací zkoušky a dokonce studovat v anglickém jazyce. Pozn. Článek byl aktualizován dne 23. 11. 2009.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Biologie – I. díl

V rámci studijního programu Biologie naleznete na různých školách různé zajímavé obory. Na většině z nich lze navíc studovat Biologii v rámci Učitelství – my jsme se však tentokrát věnovali pouze bakalářským oborům, které nejsou zaměřené na budoucí vzdělávání. I tak je nabídka široká a zájemci o přírodní vědy si v ní jistě najdou obor podle svých představ. Pozn. článek byl aktualizován 12. 12. 2009 (-hus-).

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Environmentalistika a životní prostředí II.

Na oblast péče o životní prostředí lze nahlížet hned z několika úhlů pohledu. Tuto problematiku lze proto studovat nejen v rámci přírodních věd, ale třeba i z hlediska administrativy, monitoringu životního prostředí, technologií ekologické výroby, či ve vztahu přírody a člověka. Právě na tyto směry environmentalistiky se zaměřuje druhý díl našeho speciálu. (článek byl aktualizován 30. 11. 2009)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Environmentalistika a životní prostředí I.

Tentokrát jsme v naší rubrice věnované konkrétním oborům na různých školách zabrousili do ekologických vod. Pokud vás tato problematika zajímá, pak připomínáme, že na některé fakulty, které podobně zaměřené obory nabízejí, si ještě lze podávat přihlášku. Tak to nepropásněte! (článek byl aktualizován 30. 11. 2009)

číst více

Sedím skoro pořád v kanceláři, říká absolvent Ochrany a tvorby krajiny

Ochrana a tvorba krajiny (OTK) na Ostravské univerzitě je jeden z mnoha ekologicky zaměřených oborů, které se na českých školách dají studovat. Zeptal jsem se Zdeňka F. z Opavy, který OTK vystudoval a již několik let pracuje v oboru, na jeho zkušenosti se studiem i následným uplatněním.

Speciál O OBORECH: Biochemie

Lákalo by vás jednou pracovat v laboratoři? Rozhodujete se mezi studiem chemie a biologie? A co třeba zkusit studium biochemie, které vám představuje tento článek… Pozn. Článek byl aktualizován dne 2. 12. 2009. (bel)