Téma:chci studovat biologii

Na univerzitě proběhne krajské kolo Biologické olympiády

Na Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně (LDF MENDELU) proběhne 45. ročník krajského kola Biologické olympiády pro střední školy, který je rozdělen na dvě kategorie.

číst více

Nové bakalářské obory na Masarykově univerzitě

Masarykova univerzita rozšířila nabídku studijních oborů v bakalářských studijních programech.

číst více

Jihočeská univerzita má dva nově jmenované profesory

Prezident republiky Václav Klaus jmenoval ve středu dne 8. prosince 2010 v 15.00 hodin ve Velké aule Karolina na návrh vědeckých a uměleckých rad vysokých škol sedmdesát šest nových profesorů vysokých škol.

číst více

Věda a technika na dvorech škol Pardubicka

Od pondělí 13. prosince až do čtvrtka 16. prosince si budou moci studenti středních škol a žáci přizvaných základních škol ve čtyřech městech Pardubického kraje vyzkoušet vědecké a technologické postupy a pokusy z oblasti chemie, optiky, robotiky, dopravy a stavitelství při akci nazvané „Věda a technika na dvorech škol“.

číst více

Podzimní mineralogické setkání na VŠB-TUO již tuto sobotu

V sobotu 16. října 2010 od 9:00 do 16:00 hodin proběhne v aule VŠB-TUO v Ostravě-Porubě již tradiční Mineralogické setkání. Pořadatel akce, Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO, každoročně spojuje toto setkání s výstavou přírodnin, fosílií a šperků.

číst více

Zpráva z III. části VI. arktické vědecké expedice / Nyní jsou všichni vědci zpět a pracují na rozboru získaného materiálu

Letošní v pořadí šestá expedice vědců do Arktidy, kterou pořádala Jihočeská univerzita – Přírodovědecká fakulta ve spolupráci s dalšími odborníky, byla 18. září 2010 završena příjezdem posledních účastníků zpět do Čech. Přinášíme poslední, tedy třetí část sdělení, které účastníci expedice připravovali autenticky z míst svého bádání.

číst více

Pozvánka na přednášku předního egyptského archeobotanika prof. A. G. Fahmy / 13.9.2010

Ve dnech 13.-14. 9. navštíví Přírodovědeckou fakultu Jihočeské univerzity přední egypský archeobotanik prof. Dr. Ahmed G. Fahmy z Helwanské univerzity.

číst více

Arktický projekt Přírodovědecké fakulty – druhá zpráva z letošní expedice na Špicberky

Druhá část letošní expedice Petuniabukta 2010 byla svým obsazením spíše komorní, zúčastnili se jí botanička Jitka Klimešová (Botanický ústav AV ČR, v.v.i.), rostlinný fyziolog Peter Vaczi (MU Brno) a fotograf a biolog Alexandr Pospěch (JU České Budějovice). Kromě obvyklých povinností, jako je kontrola meteorologických staniček a péče o stanici, měl každý z účastníků také svůj odborný program.

číst více

Krajina odpovídá na probíhající ekologické změny! Jak?

O tom bude diskutovat na 200 účastníků mezinárodní konference krajinných ekologů na Mendelově univerzitě v Brně 3. až 6. září 2010.

číst více

Pedagogické vzdělání si mohou doplnit nejen učitelé

Pedagogické minimum představuje jeden z řady způsobů, jak si doplnit dosud nabyté vzdělání – v tomto případě tedy pedagogické. Co vše takový kurz obnáší, kdo se do něj může přihlásit a jaký význam může pro své absolventy mít? To už prozradí následující článek.