Na univerzitě proběhne krajské kolo Biologické olympiády

7. 4. 2011 | Tiskové zprávy

Na Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně (LDF MENDELU) proběhne 45. ročník krajského kola Biologické olympiády pro střední školy, který je rozdělen na dvě kategorie.

Soutěž v kategorii A ( studenti maturitních a předmaturitních ročníků) se uskuteční 8. dubna 2011 od 8.30 do 14 hodin a soutěž v kategorii B ( studenti 1. a 2. ročníků středních škol, nebo 5. a 6. ročníků víceletých gymnázií) proběhne 15. dubna od 8.30 do 14 hodin v prostorách LDF MENDELU na ulici Zemědělská 3, Brno – Černá Pole.

Studenti se utkají hned v několika disciplínách, přes poznávání přírodnin, až po specializované úkoly v laboratořích. Ceny pro nejlepší řešitele a vítěze poskytl Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny Mendelovy univerzity v Brně (ŠLP Křtiny MENDELU), nakladatelství Lesnická práce a LDF MENDELU, která poskytla ceny vyrobené ve vlastních dílnách.

Akci pořádá LDF MENDELU a krajská komise pro Biologickou olympiádu.

Za LDF MENDELU
Ing. Jiří Libus, jiri.libus@mendelu.cz