Studium v zahraničí

O prázdninách za cizími jazyky

Možná právě teď přemýšlíte, jak využít volné týdny prázdnin, jež se rýsují nad obzorem. Můžete vyrazit s partou přátel na výlet, můžete se jen tak „válet“ anebo chodit na brigádu. Ale také se můžete rozhodnout nenechat ladem své jazykové znalosti a zapojit se do některého z kurzů rozmanité nabídky jazykových škol a institucí.

Uznání zahraničního vzdělání

Studovali jste zahraniční vysokou školu? Máte zahraniční vysokoškolský diplom? O uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání je třeba písemně požádat. Přečtěte si, co je třeba udělat, aby vám toto zahraniční vzdělání bylo uznáno.

číst více

Časový harmonogram pro plánovaní studia v zahraničí

Chcete si rozšířit zkušenosti studiem na zahraniční škole? Nabízíme vám přehledný časový harmonogram, co je třeba a kdy udělat pro úspěšné přijetí. Je toho poměrně dost, ale podívejte se sami.

číst více

ISC – paralelní život mezi zahraničními studenty

„Íescéčko je druhý život,“ říká Linda Hanousková, prezidentka studentského klubu, který se věnuje studentům z ciziny.

číst více

Studium dvou jazyků? Jde to, ale najděte si čas

Pokud jste se až doposud domnívali, že k tomu, abyste se mohli byť i jen hlásit na dvouoborové studium jazyků, musíte oběma jazyky vládnout skoro jako rodilí mluvčí, pak jste na omylu. Jak ale dokládá Šárka (22), která v současné době studuje 2. ročník Filolgie, obor Nizozemština – Italština na FF UK, jisté znalosti člověk mít musí. A také čas. Pozn. Článek byl 6. 11. 2011 aktualizován (kav).

číst více

Gumový čas a školní chrámy aneb jak se studuje v Indonésii?

Kdo chce, ten může. Student brněnské religionistiky Jan Polívka (23) strávil půl roku na druhé straně zeměkoule. Jak vypadá studium náboženských tanců na Bali?

ERASMUS V ŘECKU: Musela jsem se stát flegmatikem

Mohlo by se zdát, že studijní pobyty v zahraničí jsou jen pokladnicí báječných dobrodružství, nových skvělých přátel, cestování, večírků a nekonečné zábavy. Že to nemusí být vždy tak jednoduché, a jaké překážky mohou studenta na Erasmu potkat, si můžete přečíst v tomto příspěvku.

AIESEC – Rozvíjet svůj potenciál a cestovat

V mnohých z vás dřímá víc, než máte možnost při studiu ukázat – pouhá teorie nemusí vašim schopnostem poskytovat dostatečný prostor k seberealizaci. Navíc získávat cenné zkušenosti je o to zajímavější, když se přitom můžete podívat do zahraničí. Lidé z AISEC tohle dobře ví, a proto nabízejí mladým lidem možnost rozvinout vlastní potenciál doma i mezinárodně.

číst více

Ivy league aneb proč ne?

Poštěstilo se mi pobývat na jedné z nejstarších, vcelku prestižních amerických univerzit. Ačkoliv zmínky o americkém vzoru pro naše školství ve mně stále vzbuzují silné pochyby, určité poměrně jednoduché, nicméně čarokrásné věci, které je možné zde vidět, by snad mohly inspirovat i našince k napodobení.

číst více

Na Erasmus do Turecka? Doporučuji!

.. říká ve své reportáži Jitka Smejkalová ze Stavební fakulty VUT, která na turecké vysoké škole strávila se svým přítelem loňský rok.