O nás

Jsme moderní fakultou, na které se zcela unikátním způsobem propojují přírodovědné disciplíny s technickými a ekonomickými obory. Od geologie a geoinformatiky až po hornictví, ekonomiku, geodézii a environmentální vědy. Učíme perspektivní obory, které naši planetu zkoumají jako celek, od hloubky, až po povrch a také z vesmíru. Problémy zítřka řešíme už dnes a přírodě věnujeme maximální péči.

Kde nás najdeš

Hornicko-geologická fakulta

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
17. listopadu 2172/15
708 00 Ostrava-Poruba

Přihlášky a přijímačky

Pro akademický rok 2023/2024 nejsou přijímací testy

• Elektronická přihláška: 500 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: percentil 40

Vyzkoušet test

Proč studovat HGF:

• Unikátní propojení přírodních a technických věd na nejstarší fakultě Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.
  • Studium, sport, ubytování i večerní zábavu najdeš na jednom místě, náš kampus patří mezi největší ve střední Evropě.
  • Naši studenti mají možnost realizovat studijní pobyt, popřípadě pracovní stáž na univerzitách, ve výzkumných ústavech či firmách téměř po celém světě.
  • Nabízíme kvalitní vzdělávání pro výkon povolání nebo uplatnění se ve výzkumu. Podporujeme talentované studenty a nabízíme motivační stipendia.
  • Planetárium Ostrava nabízí chytrou zábavu a vzdělávání pro návštěvníky všech věkových kategorií. Planetárium je součástí Hornicko-geologické fakulty, VŠB – TU Ostrava.
  • V Geologickém pavilonu, který je naší součástí, jsou soustředěny a vystaveny mineralogické, petrografické, paleontologické, regionálně-geologické sbírky a sbírky ložisek nerostných surovin.

Studium v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ či Stipendia VŠB-TUO mají studenti možnost realizovat studijní pobyt, popřípadě pracovní stáž na univerzitách, ve výzkumných ústavech či firmách téměř po celém světě.

Další nabídky programů a stipendií nad rámec meziuniverzitních dohod včetně možnosti podpory mobility pro studenty a doktorandy v zahraničí jsou zveřejněny na stránkách VŠB – TU Ostrava.

Kampus

Kampus VŠB-TUO patří k největším ve střední Evropě. Kromě výuky nabízí ubytování, stravování, sportovní a kulturní vyžití a řadu dalších služeb. Ve vybavení kampusu nechybí pošta, pizzerie, studentské prodejny a wifi pro studenty zdarma. Součástí areálu je také galerie, knihovna a PC pavilon. Studenti mohou využít služeb lékaře, psychologa i kariérního poradce.

Celý areál VŠB-TUO je situován do velmi příjemného prostředí Poruby - nedaleko lesa s možností inlajn bruslení či cyklovýletů. Kampus je propojen městskou hromadnou dopravou s ostatními částmi Ostravy, a to i v nočních hodinách. Ostrava je po dostavbě dálnice velmi dobře dostupná nejen vlakem, ale také autem a autobusem.

Život v Ostravě

Ostrava je město, které žije. Ať už toužíš po kultuře, zábavě, sportu, dobrém jídle a pití, přírodě nebo odpočinku, v Ostravě máš vše na dosah.

Ostrava už dávno není černá, je barevná. Nejen díky festivalu Colours of Ostrava a nebo Beats for Love, ale i díky krásné přírodě ve městě i jeho okolí. Navíc Beskydy jsou blízko a tak se můžeš za půl hodiny vydat na túru po horách.

A pokud raději pohybu fandíš z pohodlí ochozů, můžeš zajít na hokejové, fotbalové či jiné zápasy, atletický mítink plný světových hvězd Zlatou tretru nebo podpořit jednu ze dvou univerzit v hokejovém derby.

Hornicko-geologická fakulta

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava