Škola, kterou můžete studovat jak po střední, tak o patnáct let později

7. 3. 2022 | PR články

UUN_pribehy studentuSpojení pracovního a studijního života je v posledních letech stále častější. Jak na to? Chce to správný time-management, dobře nastavené priority a hlavně vysokou školu, která je s vámi na stejné lodi.

Nástup do práce neznamená, že se vám automaticky zavřou dveře ke studiu. Soukromá vysoká škola Unicorn University funguje v Česku od roku 2007 a vyučuje bakalářské a magisterské studijní programy v oblasti IT, businessu a datové analýzy. Zakládá si na osobním přístupu a praktické výuce, a proto umožňuje studium při práci. „Naše bakalářské a magisterské studijní programy je možné zkombinovat s pracovními povinnostmi, což většina studentů kombinované formy velmi kvituje,“ říká Marek Beránek, ředitel Unicorn University. Studenti si například jako povinnou praxi mohou nechat uznat své zaměstnání, pokud je relevantní ke studovanému programu.

Právě toho využil Radek Dolejš, student kombinované formy programu Softwarový vývoj. „Rozhodl jsem se, že si chci doplnit chybějící studium, které jsem dříve nedokončil. Tenkrát jsem nemohl skloubit přednášky s prací, a když jsem viděl, že na Unicorn University to není problém, ihned jsem toho využil,” vzpomíná.

Radek Dolejš již dvacet let pracuje v IT odvětví a ve společnosti Unicorn má na starosti tým o 14 lidech. „Zaměřujeme se i na vzdělávání a poskytování supportu kolegům, kteří vyvíjí software,“ popisuje. I vzhledem k tomu, že jeho práce je manažersky náročná, bylo pro něj velmi důležité najít školu, která mu bude pracovně vycházet vstříc, což Unicorn University splňuje. Proto se přihlásil na bakalářský obor Softwarový vývoj. „Je to opravdu o individuálním přístupu. Do školy chodím většinou o víkendu a všechny důležité termíny mají i náhradní varianty. Co se týká zkoušek, máme možnost dělat je dle našich časových možností.“

UUN_Logo

Hybridní třídy jsou výhodou

Škola má navíc všechny materiály dostupné online, což je podle Dolejše také velkou výhodou. „Kombinace podcastů, videozáznamů z přednášek a seminářů plus online kurzů a knih je naprosto dostačující,“ vyjmenovává a doplňuje: „Jak rychle byla škola schopna přejít do online režimu během pandemie, bylo skvělé.“

Radek Dolejš v rámci své práce také jednu dobu pomáhal v náboru a měl možnost setkat se s čerstvými absolventy Unicorn University. „Když přišel vystudovaný člověk z Unicorn University, byla to záruka kvality,“ říká.

Radek Dolejš bude mít brzy studium za sebou, ale i díky všem výše zmíněným skutečnostem je rozhodnutý, že v něm bude pokračovat v magisterském programu. „Dám si třeba rok pauzu, protože mám děti, rodinu a práci. Ale pak určitě budu chtít dále studovat.“ Záhy však dodává, že Unicorn University není škola, která by byla jednoduchá. „Pokud však má člověk odhodlání a je ochoten tomu věnovat čas a úsilí, dá se to zvládnout.“

Další články k tématu

Online studium na Unicorn University umožňuje skloubit trénink i školu

Unicorn University je první vysokou školou v České republice, která v bakalářských oborech Business management a Softwarový vývoj nabízí možnost studovat výhradně online. Tato možnost přitahuje zejména ty, kteří se rozhodli vzdělávat během zaměstnání nebo v průběhu sportovní kariéry. Například vrcholoví sportovci nemají kvůli intenzivním tréninkům na běžnou prezenční výuku čas a online studium tak […]

číst více

Přemýšlíte o studiu IT?

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze nabízí studium všech oblastí informatiky a otevře vám cestu do všech odvětví. Určitě je důležité studovat to, co vás baví a dává vám smysl. Ještě váháte? Přečtěte si odpovědi na ty nejdůležitější otázky, které vám pomohou se rozhodnout. Co můžu přesně na FIT ČVUT studovat? Můžete si vybrat z […]

číst více

Porucha na vesmírné stanici! Simulace ČVUT vás promění v astronauta

Zajímalo vás někdy, jak se žije lidem ve vesmíru? Díky virtuální hře z dílny Fakulty elektrotechnické ČVUT si můžete vyzkoušet simulaci života na mezinárodní vesmírné stanici. Kromě rutinních úkolů simuluje hra i zásah vesmírným smetím. Veřejnosti by hra mohla být přístupná už příští rok v pražském planetáriu. „Uživatele čeká například pěstování rostlin, práce s mikroskopem, měření tělesných […]

číst více