Jak správně reagovat na změny trhu práce? Kvalitním studiem MBA

Situace na trhu práce přivádí mnohé HR manažery a specialisty k využití neotřelých způsobů a metod. Když ale ani ty nepomáhají, je na místě přemýšlet o získání dalších znalostí a osvědčených postupů, jež firmám a jejich HR oddělením nabídnou nové možnosti. Bez nich se totiž skutečný profesionál v současné situaci jen těžko obejde a právě ony mohou představovat kýženou konkurenční výhodu a náskok před ostatními.

Kvalitní zaměstnanci a odborníci jsou vždycky, je jen stále těžší otázkou, jak je oslovit, jak v rámci výběrových řízení získat ty pravé a následně je udržet. Bez znalosti postupů a dovedností opřených o prokazatelné praktické výsledky dnes již úspěšný nábor a péči o zaměstnance dělat nelze. V nelehké situaci pro všechny HR manažery a specialisty, může pomoci kvalitní studium MBA.

Nabídka MBA škol se v posledních letech značně rozšířila, a proto je při výběru důležitá pečlivost a obezřetnost. Podobně jako v případě klasického VŠ vzdělání je třeba klást důraz na pověst, reference a kvalitu. Vybírat si MBA školu jen podle nejnižší ceny může znamenat zklamání a ztrátu motivace.

3-Reditel-Business-Institut-Ivo-Duchecek

Ředitelem Business Institutu je Ing. Ivo Ducheček.

Studium MBA: na pečlivém výběru školy záleží

Mezi nejprestižnější MBA školy v České republice patří Business Institut. Specializuje se na profesní vzdělávací programy MBA, dále programy BBA , Executive LLM a nejvyšší stupeň manažerského vzdělání, program DBA. Za dobu své existence se tato škola může pochlubit téměř 1200 úspěšných absolventů z různých oborů. Garancí kvality vzdělávání je 180 lektorů s obsáhlými a aktuálními zkušenostmi z praxe.

Zájemci velmi vyhledávaným programem je MBA Řízení lidských zdrojů. „Do tohoto programu se často hlásí lidé s vystudovanými HR obory, kteří potřebují hlubší vhled do problematiky, ale hlavně ty nejaktuálnější poznatky z praxe, jež fungují a přinášejí prokazatelný efekt. A právě to jsme schopni v rámci našeho MBA studia nabídnout,“ vysvětluje Ing. Ivo Ducheček, ředitel Business Institutu.

Program MBA Řízení lidských zdrojů je vytvořen na míru lidem, kteří disponují zkušenostmi z oboru. Jsou to HR manažeři a specialisté, ale i majitelé nebo ředitelé firem. Mnohé zavedené procesy v oblasti HR právě v současné době přestávají fungovat a spoustu firem nedokáže nalézt na řešení témat ten správný a účinný recept.

Klíčem k úspěchu je správně a včas reagovat

Vzhledem k dlouhodobým zkušenostem profesionálního týmu lektorů nabízí Business Institut koncept studia, jenž promítá a řeší problémy přímo z praxe. Lektoři používají příklady z reálných situací, s jejichž řešením si mnozí personalisté a jejich zaměstnavatelé často nevědí rady, nebo je neřeší s dostatečným úspěchem. Studenti, pod vedením zkušených lektorů, řeší i vlastní témata ze svého pracovního života nebo podnikání.

O úspěšnosti firem rozhoduje schopnost správně a adekvátně reagovat na aktuální vývoj. „Know-how a zkušenosti nasbírané během vlastní kariéry jsou zajímavé, ale aktuální situace na trhu si přímo říká o načerpání nových znalostí a postupů, které se osvědčily, a mají prokazatelné výsledky,“ komentuje přínosy studia Ivo Ducheček. Doba se mění, ještě větší důraz než v minulosti, hrají v náboru a práci se zaměstnanci soft skills a jejich odpovídající využití. Bez nich se ti nejlepší zaměstnanci dnes prakticky nedají získat nebo udržet.

„Fluktuace zaměstnanců je v dnešní době velká. Získání schopných lidí na trhu se stává stále obtížnější a sofistikovanější. Být originální za každou cenu nebo experimentovat se nemusí vyplatit. Skutečně kvalitní lidi už nezískáte jen nabídkou zajímavého platu. Je třeba sdílet aktuální zkušenosti a aplikovat skutečně osvědčené postupy k náboru, řízení a udržení zaměstnanců,“ dodává k tématu Ivo Ducheček.

Zkušení lektoři předávají aktuální know how

Do týmu uznávaných a oblíbených lektorů Business Institutu v programu MBA Řízení lidských zdrojů patří také Monika Kohoutková, která se mnoho let věnuje vedení a kariérnímu rozvoji zaměstnanců. Na základě svých letitých zkušeností, navíc z poslední doby získaných ojedinělou praxí díky aktivnímu působení ve významné energetické společnosti, která je v poslední fázi svého životního cyklu od roku 2014, tvrdí, že nezastupitelnou a téměř existenční rolí je práce s lidmi v kontextu základní triády pracovního výkonu. Jde o proaktivně namířenou soustředěnost na „mám / chci / mohu“. Tato slova může podložit i mnohými důkazy, kde jeden z nich je například i získání prestižního celorepublikového ocenění HREA – Excellence Award za prvenství v kategorii Projektů velkých změn, za projekt „Přeměnit stres v energii“.

Získat a udržet talenty – hlavní téma pro většinu firem

„V aktuální fázi 21. století, která také bývá označována jako Human Age, přestává být obehranou písničkou, že „jen se správnými lidmi na správném místě a ve správný čas lze dosáhnout tolik potřebných ekonomických výsledků a rozvoje firmy“, nýbrž se stává noční můrou pro řadu firem. Proč?  Stárnutí populace, neadekvátní kvalifikační struktura a změna životních postojů a motivace lidí vede k tomu, že potřebných „talentů“ je k dispozici stále méně. Tomu nasvědčuje i nízké procento nezaměstnanosti. V tuto chvíli je rychlým a účinným řešením hýčkat si stávající zaměstnance ve firmě, aby neměli myšlenky na změnu zaměstnavatele. Naopak, aby přemýšleli  o změně svého stylu práce a možnostech v rámci svého zaměstnavatele, nebo ještě lépe pro svého zaměstnavatele,“ uvádí Monika Kohoutková.

Jak na to? Jednou z účinných cest je i využití  fundovaného lektorského týmu Business Institutu. Tento tým disponuje know-how, které umí předávat ředitelům firem, HR manažerům a specialistům, jak nejen tyto talenty, své zaměstnance a celé týmy motivovat, ale i udržovat jejich zápal a nadšení pro vykonávanou práci. Lektorský tým má zkušenosti a znalosti s takovým přesahem, že studentům pomohou najít cestu, jak v poměrně složité situaci nejen identifikovat ty správné talenty, ale také jak s nimi pracovat.

Monika Kohoutková k tomu dodává, že setkávání s profesionály, jež působí na různých pozicích v širokém spektru oborů, pro ni samotnou představuje vždy velké obohacení a cennou zpětnou vazbu. Ta se rovněž dostává ke studentům, kteří ji jen těžko mohou v takovéto individuální formě získat jinde. „Jsem ráda, že v rámci vzdělávacích modulů mohu předávat ty nejlepší zkušenosti a postupy, jež fungují,“ komentuje svoji účast na výuce v Business Institutu Monika Kohoutková.

2-Studium-MBA-skola-Business-Institut

Pro studenty je připraveno nadstandardní výukové zázemí.

 

Začněte hned se zajímavým bonusem

Business Institut se přizpůsobuje potřebám a časovým možnostem studentů. Studium MBA lze zahájit prakticky kdykoliv, a to podáním žádosti o individuální studium. Jeho kombinovaná forma umožňuje flexibilní propojení studia s pracovními povinnostmi. Poznatky ze studia mohou jeho účastníci obratem využívat ve své manažerské praxi.

Pro nové zájemce o studium má Business Institut připravenu zajímavou nabídku. Všichni uchazeči, kteří odešlou přihlášku ke studiu MBA, BBA, DBA a LLM, získají mimořádnou slevu. Zvýhodněná akce je časově omezena.

Kompletní informace o studiu, nabídku studijních programů a aktuální novinky najdete na www.businessinstitut.cz.

———————————

PR článek

 


martina.bednarova@vysokeskoly.cz

Další články k tématu

Vyšší platové ohodnocení? Ano, s titulem MBA

Vyšší platové ohodnocení? Ano, s titulem MBA

Češi si stále více uvědomují výhody MBA titulu. Podle dat publikovaných na webu ft.com vzrostly od roku 2014 platy u MBA absolventů až o 12 %. Zajímavý nárůst mezd po absolvování studia potvrzuje také nejrozsáhlejší průzkum mezi absolventy MBA studia v ČR a SR realizovaný agenturou STEM/MARK pro institut CEMI. Z něho vzešlo, že si jeho absolventi …

číst více
73 % absolventů vnímá MBA titul jako výhodu na trhu práce

73 % absolventů vnímá MBA titul jako výhodu na trhu práce

Téměř tři čtvrtiny absolventů MBA programů na institutu CEMI pociťují velkou konkurenční výhodu oproti lidem, kteří mají pouze akademický VŠ titul. Skoro 60 % studentů navíc uvedlo, že jim titul MBA dopomohl k lepšímu pracovnímu uplatnění. Kariérní posun byl u žen nejčastěji o jednu pozici, u mužů pak rovnou o dvě. U většiny případů (82 %) …

číst více
Hledáte rychlý kariérní růst? Řešením je studium FLEXI MBA!

Hledáte rychlý kariérní růst? Řešením je studium FLEXI MBA!

Online MBA studium v různých podobách je mezi manažery v ČR již poměrně etablovanou záležitostí, absolutní novinkou je však nyní možnost sestavit si vlastní studijní online MBA program zcela na míru svým představám. Jednička na trhu online MBA vzdělání v ČR a SR, vzdělávací institut CEMI, přichází s unikátní možností flexibilního MBA studia, kde si …

číst více