Workcamp

Nevzali vás?

Máte po přijímacích zkouškách a dopis ze školy čekáte každým dnem. Říkáte si, že na sto procent jste test asi nenapsali, ale snad vás vezmou. Co budete dělat, když po otevření obálky jako první v textu přečtete: „se nepřijímá“? Nebojte se, nepřijetí na vysokou rozhodně není konec světa. Poradíme vám, jak najednou volný rok, který máte před sebou, vyplnit.

číst více

Chcete jet na tábor nebo dobrovolničit? Pospěšte si s přihlášením

Co udělat s letními prázdninami? Možná už máte léto naplánované, možná ale stále přemýšlíte, co udělat s volným časem. Jednou variantou jsou letní tábory pro mladé lidi nebo pro dospělé a různé zážitkové akce. Pokud o něčem takovém přemýšlíte, je nejvyšší čas podat si přihlášku, protože registrace se rychle plní. Možnosti jsou nepřeberné – zkuste se podívat třeba na …

Poznejte krásy nezávislého cestování

Proč sedět doma na zadku, když v létě můžete projezdit pořádný kus světa. Nemusíte se ani topit v penězích. I s minimálním rozpočtem se můžete stát cestovatelem. Jak na to? (pozn.: článek byl aktualizován 27. 4. 2014 (lč))

Jarmila Krajčová: Dobrovolnicí v Indii a Brazílii

Měsíc pomáhala ve škole v Himálajích, další měsíc vyrazila na work camp do Brazílie. Tak cestuje po světě Jarmila Krajčová, pro kterou dobrovolnictví představuje oblíbený způsob trávení prázdnin.

číst více

Zápisky z help campu v Gruzii: Hory, koně, tradice a kbelíky

Výhled na horské hřbety. Cválání na koni po nekonečných pláních. Krávy, které vám zbourají stan. Posvátný kopec, kam nesmíte, protože se tam obětují berani. A tisíce kbelíků s kamením, které je potřeba vysypat. To vše člověka čeká na help campu v Tušetii, odlehlé oblasti Gruzie.

číst více

Netradiční formy práce v zahraničí: WWOOFing, workcamp

Chcete se podívat do zahraničí za minimální náklady? Toužíte po netradičním dobrodružství? Nebojíte se práce a rádi pomáháte? Jestli jste odpověděli pokaždé ano, je pro vás WWOOFing a workcamp jako stvořený.

číst více

Jak využít volný rok? Zkuste dobrovolnictví v zahraničí

Nedostali jste se na vysokou školu a chcete volný rok co nejlépe využít? Nebo chcete pouze smysluplně prožít volné dny při studiu? Dobrovolnictví je zajímavá možnost, jak udělat něco užitečného pro druhé, naučit se nové věci nebo se levně podívat do cizí země.

číst více

Účastník workcampu na Borneu: Stačí koupit letenku, pak už jde vše samo

Jiří Kubricht letos v létě spojil chuť pomáhat druhým s touhou po cestování a zapojil se do dobrovolnického programu Sdružení Duha. Jeho cíloviště však bylo více než exotické – na dva týdny se v rámci programu „Trochu jinak“ vypravil na malajskou část ostrova Borneo.

číst více

Workcampy – dobrovolnická práce i zábava

Máte v létě dva týdny volné a nevíte, co s nimi? Chtěli byste se podívat do zahraničí, ale neláká vás vidina dovolené proležené na pláži plné řvoucích turistů? Chcete se setkat s lidmi z různých koutů světa a zároveň udělat něco prospěšného? Jestli ano, zvažte účast na workcampu.