O studijních oborech

POROVNÁNÍ OBORŮ: Management kultury (magisterské obory) II.

Studium arts managementu nabízí fascinující kombinaci ekonomie a humanitních věd. Protože se mu lze v České republice věnovat na překvapivě mnoho fakultách, přinášíme Vám druhý díl článku o magisterských oborech blízkých managementu umění a kultury. Tentokrát nahlédneme do tří oborů na DAMU.

Speciál O OBORECH: Materiálové inženýrství

Studijní obor na pomezí chemie, fyziky, technických věd a výrobní technologie. Poměrně univerzální vědní disciplína, která má budoucnost. Možnost zapojit se do rozvoje nových materiálů, kterých je zapotřebí ve všech sférách lidské činnosti. A nebo prostě obor, kam se dá dostat bez přijímaček. Ve všech případech jde o materiálové inženýrství.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Management kultury (magisterské obory) I.

Nestačí vám bakalářský titul v arts managementu, ale chcete i „magistra“? Protože ho lze v České republice získat na celé řadě fakult, připravili jsme pro vás o magisterském studiu managementu umění a kultury hned dva články. Nejprve se podíváme na Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, Janáčkovu akademii a Vysokou školu ekonomickou.************

POROVNÁNÍ OBORŮ: Strojní inženýrství

Poměrně často se mluví o tom, že se příliš mnoho studentů hlásí na humanitní obory a jen málo jich zbývá na obory skutečně „praktické“ – tedy například na technické obory. Chcete-li jít studovat „strojárnu“, budete možná až překvapeni množstvím možností, které nabízejí české vysoké školy.

Speciál O OBORECH: Politogie – Latinskoamerická studia

Zajímá vás Latinská Amerika? Chcete se naučit španělsky nebo portugalsky a využít tento jazyk v praxi? Zajímá vás politika? Máte již bakalářský titul? Pak nepřehlédněte obor, který toto vše propojuje.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Agroekologie

Máte rádi přírodu a není vám cizí ani práce v terénu? Jste ekologicky založení? Možná právě vás by mohl zaujmout obor, který se snaží propojit pro život lidí esenciální odvětví zemědělské výroby s poznatky z oblasti péče o krajinu a její zachování. Najdete jej pod názvem Agroekologie a nabízejí jej dvě české vysoké školy.

Speciál O OBORECH: Psychologie

Psychologie je oborem mnoha tváří a není tedy divu, že jej v českém vysokoškolském systému najdeme v rámci několika různých fakult. Pod stejnojmenným oborem se tak často skrývají ne zcela totožné studijní plány – jak se v nich zorientovat?

Speciál O OBORECH: Lesnictví

Možná si to při procházce lesem ani neuvědomujete, ale takový les není jen nahodilým shlukem stromů ponechaných svému osudu. S trochou nadsázky se dá říci, že vyžaduje stejně tolik péče jako zahrada před naším domem. Od dob, co se z pralesa stal les, je jeho existence závislá na člověku…

číst více

Nové bakalářské obory na Masarykově univerzitě

Masarykova univerzita rozšířila nabídku studijních oborů v bakalářských studijních programech.

Speciál O OBORECH: Multimédia v ekonomické praxi

Baví vás web, fotky, video či grafika? Nebo od každého trochu a rádi byste se po škole dobře uplatnili? Obraťte pozornost k novému oboru, který spojuje umění, ekonomiku a management v jeden dynamický a efektivní celek.