O studijních oborech

Speciál O OBORECH: Demografie

„Demografie stojí na pomezí přírodních a sociálních věd. Dotýká se událostí, které se týkají každého člověka.“ Přesně takovými větami lákají univerzity své potenciální studenty. Co si pod tímto oborem můžete skutečně představit a kam se za ním vydat?

Speciál O OBORECH: Anorganická chemie

Chemie je věda velmi důležitá pro dnešní dobu a na její výdobytky narážíme na každém kroku. Jednou z možných specializací v této oblasti je právě chemie anorganická; obor, který můžete studovat hned na několika českých školách.

Speciál O OBORECH: Arboristika

Slovo arbor pochází z latiny a znamená strom. To už samo o sobě napovídá, že dnešní speciál bude věnován oboru, který spadá do sféry těch přírodovědných…

Speciál O OBORECH: Arteterapie

Říká se, že oko je oknem do duše. Pro arteterapii je příslovečným oknem obraz. Tajemný léčebný obor psychologie není určen jen nemocným, ale slouží k poznání lidské psychiky.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Ekonomické obory na soukromých školách

Ekonomické a manažerské obory jsou téměř to nejčastější, na co můžete narazit na soukromých vysokých školách. Na kterou z nich se vydat, pokud se rozhodnete nejít cestou státní školy? V následujícím článku vám nabízíme srovnání pěti soukromých VŠ, které ekonomické obory nabízejí.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Pojišťovnictví

Pojišťovnictví je ryze praktický obor specializovaný na úzkou oblast finančnictví. Staňte se renomovaným odborníkem. Nabídka českých vysokých škol a univerzit je překvapivě široká, o čemž se můžete přesvědčit v našem speciálu.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Mezinárodní vztahy na soukromých školách

Mezinárodní vztahy patří mezi nejatraktivnější obory. Lákají vás jazyky a politika? Vidíte svou kariéru v diplomacii? Podívejte se, jaká je nabídka oborů na našich soukromých vysokých školách.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Čeština pro cizince

Čeština je známá jako jeden z nejobtížnějších jazyků, proniknout do jejích nástrah se přesto pokoušejí tisíce lidí, kteří ji do vínku nedostali. Máte kamarády, kteří by rádi zvládli „ř“, všech sedm pádů i minulý čas? Češtinu pro cizince nabízí hned několik fakult.

Speciál O OBORECH: Rozhodčí kolektivních sportů

Přiznejme si, že rozhodčí nepatří mezi nejoblíbenější role. Když váš tým prohraje, je to vina právě člověka s píšťalkou. Jaká cesta vede k tomuto náročnému povolání? Máte dost pevný charakter, abyste si na takový studijní obor troufli?

Speciál O OBORECH: Tělesná výchova a sport se zaměřením na vzdělávání

Ve zdravém těle zdravý duch. Pokud souhlasíte s tímto tvrzením, může být studium tělesné výchovy a sportu určeno právě pro vás. Jak náročné jsou požadavky na přijetí a co je obsahem studia? Dozvíte se ve speciálu o oborech.