Soukromá vysoká škola spediční a správní v Přerově nebude

Alespoň ne v dohledné době. O její vybudování usiluje kromě Přerovské radnice především společnost Delta Morava, která již ve městě provozuje soukromou Vyšší odbornou školu živnostenskou zaměřenou na celnictví a spedici, marketing a veřejnou správu.

číst více

Na podzim začne výstavba české polární stanice

Profesor Pavel Prošek z katedry geogafie brněnské přírodovědecké fakulty šéfuje odvážnému projektu – stavbě české polární stanice…

číst více

Půjdou učitelé v září do stávky?

Jak jsme již informovali, o zvýšení svých mezd stále žádají vyučující na základních, středních a vyšších odborných školách. V případě nevyslyšení těchto požadavků chtějí vstoupit v září do stávky.

Brigáda v zahraničí:

Většina českých studentů má během studií velmi hluboko do kapsy. Někteří pracují příležitostně již během školního roku nebo si přivydělávají doučováním, překlady či jinou dlouhodobou činností. Velká část studentů však nemá na vydělávání peněz během školního roku čas, a tak tráví část prázdnin na brigádě.

Stávka v Olomouci

Na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci dnes proběhla dlouho očekávaná hodinová výhružná stávka. Zúčastnilo se jí více než tři stovky učitelů a studentů a podpořit přítomné přijela i ministryně školství Petra Buzková.

číst více

Pitka na kolejích dopadla tragicky

Ve čtvrtek v noci došlo k tragické události na Vinařských kolejích v Brně. Dvě studentky medicíny popíjely společně alkohol na svém pokoji, následně mezi nimi došlo k vzájemnému napadení. Jedna z dívek nepřežila.

Debata o kvalifikaci

V Kroměříži se sešly dvě stovky odborníků, aby na celostátním semináři věnovali pozornost tématům a strategii celoživotního vzdělávání po vstupu do EU.

číst více

Jak se finská univerzita stará o zahraniční studenty?

Většina lidí si myslí, že k studování za hranicemi člověk potřebuje spoustu odvahy. Určite je to pravda, ale člověk není vhozen do rozbouřené vody bez záchranné vesty. Zvláště o zahraniční studenty je totiž dobře postaráno.

číst více

Vysoké školy by měly dostat více peněz

České vysoké školy mají důvod k radosti – měly by od státu dostat více, než obvykle. Každoroční navýšení o přibližně jeden a půl miliardy českých korun, které by mělo pokrývat pravidelný nárůst počtu studentů přijatých na vysoké školy, není dostatečné. Chybějí totiž investice do vybavení škol a zvýšení platů pedagogů.

Inženýrské studium v Mostě

Řízení podniku a podnikové finance, Finance a finanční služby a Veřejná správa – to jsou obory, které ministerstvo školství akreditovalo a tak umožnilo jejich studium na soukromé Vysoké škole finanční a správní v Mostě.