Půjdou učitelé v září do stávky?

1. 7. 2003 | Aktuality

Jak jsme již informovali, o zvýšení svých mezd stále žádají vyučující na základních, středních a vyšších odborných školách. V případě nevyslyšení těchto požadavků chtějí vstoupit v září do stávky.

Jak jsme již informovali, o zvýšení svých mezd stále žádají vyučující na základních, středních a vyšších odborných školách. V případě nevyslyšení těchto požadavků chtějí vstoupit v září do stávky.
Zástupci školských odborů žádají zvýšení učitelských platů na sto třicet procent průměrné mzdy v České republice. K tomuto účelu by podle nich vláda měla vyhradit deset milionů korun. Během léta budou probíhat další jednání mezi vládou a odbory. Pokud by k dohodě nedošlo, zůstanou školy v září zřejmě opravdu na určitou dobu uzavřeny. Podle odborů by tento stav neměl trvat déle než jeden týden.

zdroj: lidovky