O nás

Baví tě práce s lidmi, cestování, poznávání různých kultur a současně se zajímáš o životní prostředí, regionální rozvoj či řešení problémů rozvojových zemí? Na FRRMS tě naučíme základy ekonomie, sociologie, environmentalistiky či mezinárodních vztahů a práva, které dál rozvineš a doplníš dalšími předměty dle tvé specializace. Během studia se navíc můžeš účastnit měsíčních odborných stáží v Nikaragui, Thajsku, Peru, Ghaně, Srbsku a řadě dalších. Uplatnění najdeš v regionální i místní samosprávě, národních i mezinárodních firmách nebo poradenství. Mrkni na další informace a začni studovat na FRRMS v nejlepším studentském městě v ČR!

Kde nás najdeš

Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií

Mendelova univerzita v Brně
Tř. Generála Píky 2005/7
613 00 Brno

Přihlášky a přijímačky

Studenti jsou přijímáni na základě přijímacích zkoušek, SCIO testů či studijního průměru. Kompletní podmínky přijímacího řízení naleznete v odkazu níže.

• Elektronická přihláška: 600 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: percentil 0

Vyzkoušet test

Doplňující informace

• Fakulta nabízí možnosti ubytování na kolejích JAK, Tauferových kolejích nebo přímo na fakultě FRRMS, kde se nachází také Menza.
  • Stravovat se studenti FRRMS dále mohou i v Menze nebo v univerzitní pizzerii v hlavním areálu.
  • Během bakalářského studia je povinná jedna odborná praxe. Tu mají zájemci možnost absolvovat mj. i na PR oddělení FRRMS nebo v informačním centru FRRMS. Obě praxe jsou v přátelském kolektivu a přinášejí rozvoj dosavadních dovedností, ale i dovednosti a zkušenosti nové.
  • Nechybí ani zahraniční spolupráce v podobě zahraničních projektů, stáží, nebo praxí například v Peru, Chile, Thajsku, nebo na Filipínách, ale také v rámci programu Erasmus +. Studenti mohou strávit semestr v Maďarsku, Slovinsku, Estonsku, Španělsku, Portugalsku, Francii a v dalších evropských zemích.

Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií

Mendelova univerzita v Brně