O nás

Prestiž a kvalita studia = Studuj na fakultě, která patří mezi 1 % nejlepších byznys škol světa

Získáním akreditace EQUIS se jako jediná ekonomická fakulta v ČR řadíme mezi nejlepších 170 fakult světa z celkového počtu asi 15 000 na byznys zaměřených škol. Akreditaci EQUIS získávají jen fakulty se špičkovou výukou, vynikajícími akademickými pracovníky, kvalitní vědeckou činností a silným propojením s praxí.

Mezinárodní uznání a praxe = Vycestuj na jednu z 250 partnerských top univerzit světa

Obory Fakulty podnikohospodářské se pravidelně umísťují v prestižních žebříčcích The Financial Times a The Economist. Studenti naší fakulty mohou během studia vycestovat na více než 250 partnerských univerzit po celém světě. Patří mezi ně nejlepší univerzity světa, jako je holandská Rotterdam School ofManagement, švýcarská University of St. Gallen, francouzská HEC Paris nebo třeba kanadská McGill University.

Propojení s praxí = Získej praxi u nejlepších firem v ČR

Partnerské firmy jsou intenzivně zapojeny do výuky i dalších aktivit fakulty. Fakulta podnikohospodářská VŠE má stovky firemních partnerů, mezi které patří např. T-Mobile, Unilever, Nestlé, L´Oréal, Metrostav, Plzeňský Prazdroj, Škoda Auto, HILTI, Apogeo, Albert, ČSOB, Banka Creditas, BD Advisory, FINEP, Mary Kay, PWC, EY, Hewlett Packard, HOPI, UEPA či Amazon.

Uplatnění absolventů = Nastartuj svou kariéru bez obav

Studenti Fakulty podnikohospodářské VŠE se výborně uplatňují v praxi. Podle nedávného průzkumu mezi zástupci 230 nejvýznamnějších českých zaměstnavatelů má Vysoká škola ekonomická v Praze - Fakulta podnikohospodářská VŠE nejlépe připravené absolventy pro současný trh práce ze všech českých ekonomických škol.

Web

Kde nás najdeš

Fakulta podnikohospodářská

Vysoká škola ekonomická v Praze
Nám. W. Churchilla 1938/4
130 67 Praha 3

Přihlášky a přijímačky

Přijímací zkouška do bakalářského studijního programu Podniková ekonomika a management se skládá z testu z matematiky a jednoho cizího jazyka.

Přijímací zkouška do bakalářského studijního programu Arts Management se skládá z testu z anglického jazyka, základů logického myšlení a znalostí z jedné ze tří oblastí kultury (památky a architektura, performativní umění či výtvarné umění).

Podmínky pro přijímací zkoušky ostatních studijních programů jsou k dispozici na https://fph.vse.cz/uchazeci/bakalarske-studium/. Fakulta promine přijímací zkoušku těm studentům, kteří vykonali maturitní zkoušku z českého jazyka, anglického jazyka a matematiky s průměrným prospěchem do 1,4.

Dále přijímací zkoušku promine studentům, kteří získali v Přijímacích zkouškách „nanečisto “pořádaných VŠE pro uchazeče o bakalářské studium v roce 2018 alespoň 75 % bodů z každé části testu.

Přihlášku je možné podat do 30. dubna 2018.

  • Elektronická přihláška: 650 Kč

Doplňující informace

Lukaš Poór - Marketingový ředitel HPC CZ/SK Unilever (absolvent oboru Podniková ekonomika a management)

"Sám jsem absolventem Fakulty podnikohospodářské. Škola mi dala velmi dobrý teoretický základ a zároveň skvělou možnost získávat praktické zkušenosti už během studia. Studenti Fakulty podnikohospodářské mají u nás příležitost potkávat se s předními experty, pomáhat nacházet řešení praktických úkolů v byznysu a tvořit komunikační strategie. Moje zkušenost se studenty fakulty je velmi dobrá. Jejich kvalitu ztvrzuje velmi rychlý kariérní růst."

David Pavel - spoluzakladatel contentové agentury Newcast (Absolvent oboru Podniková ekonomika a management)

"Byla to perfektní průprava do mého profesního života, do marketingu, do médií, do reklamy. Jsem spoluzakladatelem agentury Newcast, která se zaobírá consultingem, komunikačním plánováním, vyvíjením digitálních konceptů a performance marketingem. Na fakultě jsme měli hodně zajímavých předmětů – např. manažerské plánování, manažerské rozhodování či ekonomii. Tam jsem získal poznatky, se kterými nyní pracuji. Tenkrát to byla teorie a dnes to potřebuji dennodenně v praxi, je to můj denní chleba. Pokud vás zajímá svět podnikání a agentur, nemůžu než doporučit Fakultu podnikohospodářskou, protože z mého pohledu je to nejlepší fakulta v České republice, která se na tyto obory zaměřuje."

Lucie Markova - majitelka a módní návrhářka značky Design by Lucie (absolventka oboru Arts Management a Honors Academia)

"Tehdy jsem se rozhodovala, zda začít podnikat v nějakém uměleckém oboru a chtěla jsem se vyznat v tom, jak ekonomicky fungovat efektivně. Fakulta podnikohospodářská byla skvělá volba. Studium mi umožnilo rozhodnout se, zda chci být něčí zaměstnanec, či zda naopak podnikat a vybudovat vlastní značku. To bylo zásadní rozhodnutí. Díky studiu, které bylo naprosto špičkové, jsem na fakultě potkala lidi, kteří ve své praxi takovým rozhodováním prošli."

Kontakt

Fakulta podnikohospodářská

Vysoká škola ekonomická v Praze
Nám. W. Churchilla 1938/4
130 67 Praha 3