O nás

I když nesídlíme v hlavním městě, stále jsme hrdým členem svazku fakult Vysoké školy ekonomické v Praze. Studiem u nás získáš všechny výhody této silné značky, která se pravidelně umisťuje na prvních příčkách v žebříčcích nejlepších ekonomicko-manažerských škol střední a východní Evropy.

Co u nás můžeš studovat? Management. Nabízíme ti studium ve všech třech stupních studia. Můžeš u nás vystudovat bakaláře, inženýra a můžeš si udělat i doktorát. A to vše jak v prezenční, tak v kombinované formě.

Chceš zjistit, jaké je to využít teoretické znalosti v praxi? Žádný problém. Máme pro tebe připraveny ve spolupráci s našimi partnerskými firmami a organizacemi každý semestr nové praktikantské pozice či stáže. Díky tomu zjistíš, zda se teorie a praxe liší a do svého profesního životopisu si můžeš zapsat, že máš za sebou minimálně jednosemestrální odbornou praxi.

Láká tě studium v cizině? Přemýšlíš nad tím, jaké to je zkusit si jeden semestr v zahraničí na jiné prestižní vysoké škole? Vysoká škola ekonomická v Praze jich má ve své partnerské síti více než 240, což znamená, že máš velkou šanci podívat se na tu svou vysněnou!

Nebaví tě jen sedět a studovat? Máš nápady, které chceš realizovat? Staň se členem některého z mnoha studentských spolků. Můžeš pořádat odborné přednášky či akce, mimostudijní neformální eventy, účastnit se charitativních aktivit, hrát divadlo, psát studentský časopis, hrát v kapele nebo pravidelně sportovat či dokonce vést sportovní kurzy.

To vše můžeš zažívat v magickém historickém městě s nekonečnou přírodou všude kolem. Uvidíš, že tě naše město i jeho okolí chytne za srdce.

Co z tebe bude, až vystuduješ?

Na Fakultě managementu se podmořskou biologii ani strojařinu nenaučíš. Zato ovládneš všechno, co se týká managementu. Budeš umět řídit lidi, čas i sebe. K čemu tyto schopnosti využiješ už pak bude jen na tobě. Můžeš být skvělým manažerem a leaderem malého i velkého týmu, kdekoliv. Baví tě komunikace? Můžeš pracovat v libovolné reklamní nebo digitální agentuře. Nebo máš raději samotu a libuješ si v číslech? Můžeš se věnovat datové analytice nebo pracovat s účetnictvím a daněmi, je to jen na tobě.

Naše absolventy najdeš ve všech oborech na všech možných pozicích. Vedou týmy nebo dokonce celé firmy, a to nejen u nás, ale i ve světě. Malý i velký business, neziskovky, veřejná správa, vlastní startupy. Tam všude na ně můžeš narazit. A to všechno jednou můžeš být i ty.

Web

Kde nás najdeš

Fakulta managementu

Vysoká škola ekonomická v Praze
Jarošovská 1117/II
377 01 Jindřichův Hradec

Přihlášky a přijímačky

Bakalářské studium

Podmínky přijímacího řízení pro studium jsme značně zjednodušili. Snažíme se tak vyjít vstříc všem zájemcům o studium a usnadnit jim tak přechod na vysokou školu.

Uchazeči s maturitní zkouškou z českého nebo slovenského jazyka

 • doloží poslední tři vysvědčení ze střední školy (pololetní z posledního ročníku, pololetní a závěrečné z předposledního ročníku)
 • pokud je celkový průměr ze všech známek z těchto vysvědčení (nepočítá se známka z chování) nižší než 2,00, je uchazeč přijat automaticky
 • uchazeči, kteří se zúčastní testu Obecných studijních předpokladů u společnosti Scio a jejichž výsledek bude mezi nejlepšími 50 %, jsou přijati automaticky
 • pokud uchazeč absolvuje nepovinnou maturitní výběrovou zkoušku Matematika rozšiřující, je přijat automaticky
 • pokud se uchazeč zúčastní tzv. Přijímaček nanečisto pořádaných Vysokou školou ekonomickou v Praze a získá alespoň 75 % celkového počtu bodů, bude přijat automaticky
 • v případě, že uchazeč na žádnou z možností automatického přijetí nedosáhne, zařadí se podle hodnocení ze střední školy do pořadníku, z nějž poté budou přijati nejlepší uchazeči
   

Uchazeči, kteří neskládali maturitní zkoušku z českého nebo slovenského jazyka

 • je potřeba absolvovat test Obecných studijních předpokladů u společnosti Scio. Rozhodovacím kritériem pro přijetí je pak dosažený percentil.

Magisterské navazující studium

Podmínkou pro přijetí ke studiu v navazujícím magisterském studijním programu je vykonání přijímací zkoušky, která se skládá ze dvou písemných testů:

 • Teorie managementu (okruhy Management, Ekonomika, Marketing)
 • Ekonomie

Pro zájemce o magisterské navazující studium bývají pravidelně organizovány přípravné kurzy k přijímacímu řízení. K dispozici jsou rovněž okruhy otázek k oběma písemným testům, stejně jako vzorové varianty testů z předchozích let.

 • Elektronická přihláška: 880 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: percentil 50

Vyzkoušet test

Aktuality

Doplňující informace

Cestovat a studovat v zahraničí?

Žádný problém. V průběhu studia na Fakultě managementu můžeš vycestovat nejen na zahraniční studijní pobyt, ale i na zahraniční pracovní stáž. Pobyty mohou být dlouhodobé (obvykle jeden semestr) i krátkodobé, pokud si to budeš chtít jen vyzkoušet. Vysoká škola ekonomická v Praze spolupracuje s téměř 250 partnerskými univerzitami po celém světě, ze kterých si můžeš vybrat tu svou vysněnou. Od Fakulty managementu získáš navíc nadstandardní finanční podporu, která ti pomůže částečně kompenzovat náklady spojené s pobytem v zahraničí.

Bez praxe to nejde

I tvému odbornému sívíčku bude slušet pár odrážek o tom, že máš za sebou odbornou praxi. Ve spolupráci s našimi partnerskými firmami a organizacemi pro tebe každý semestr připravujeme nové trainee pozice, stáže a praxe. Díky tomu zjistíš, zda se teorie a praxe liší a do životopisu si můžeš zapsat, že máš za sebou minimálně jednosemestrální odbornou praxi.

Budu mít kde bydlet?

O základní bydlení budeš mít postaráno. Ubytování na Švecově koleji se standardně vybavenými pokoji je ideální právě pro studenty prvních ročníků, kteří jsou navíc při přidělování míst zvýhodňováni. Na koleji jsi pomalou chůzí za 8 minut, navíc budeš v těsném sousedství klidného městského parku. Pokud tě kolej neláká, čeká tě v celém městě řada možností ubytování v soukromí.

Kontakt

Fakulta managementu

Vysoká škola ekonomická v Praze
Jarošovská 1117/II
377 01 Jindřichův Hradec