O nás

Fakulta managementu v Jindřichově Hradci je nejmladší a zároveň jedinou mimopražskou fakultou. Nabízí modulárně koncipované vzdělání ve všech stupních vysokoškolského studia v oboru Ekonomika a management. Na fakultě je možné studovat jak v prezenční, tak i v kombinované formě studia. Studenti si mohou zvolit jednu ze specializací, v níž budou dále prohlubovat své znalosti: management podnikatelské sféry, management veřejné sféry a regionálního rozvoje, management informací a management zdravotnických služeb. Studenti se připravují pro funkce střední a vyšší úrovně řízení různých druhů firem a organizací.

Vzhledem k velikosti fakulty i města, v němž fakulta sídlí, probíhá studium ve velmi klidné a rodinné atmosféře. Fakulta managementu navíc prošla v posledních letech několika rekonstrukčními etapami a stala se tak jedním z nejmodernějších a nejmoderněji vybavených vysokoškolských pracovišť.

Studijní programy

V současné době nabízí Fakulta managementu vzdělání v třístupňovém programu: bakalářském, magisterském i doktorském.

Uplatnění

Studenti jsou připraveni pro funkce střední a vyšší úrovně řízení různých druhů firem a organizací. Od absolventů se očekává schopnost koordinovat činnosti a prostředky a vytvářet prostředí a podmínky pro plnění vytyčených cílů organizace včetně schopnosti tyto cíle stanovit. Při rozvíjení schopnosti sebeřízení je věnována zvýšená péče kultivaci postojů a návyků, jež vedou k potřebě celoživotního vzdělávání. Kromě těchto manažerských kompetencí je absolvent oboru vybaven znalostí a schopností aplikace ekonomických nástrojů potřebných k řízení organizace i k orientaci ve vývoji ekonomických podmínek v konkrétním prostředí.

Web

Kde nás najdeš

Fakulta managementu

Vysoká škola ekonomická v Praze
Jarošovská 1117/II
377 01 Jindřichův Hradec

Přihlášky a přijímačky

Přijímací zkouška do bakalářského studijního programu se skládá z testu předpokladů k manažerskému rozhodování a z testu z vybraného cizího jazyka. Přijímací zkoušky mohou být prominuty uchazečům, kteří podali dobrý výkon u Národních srovnávacích zkoušek společnosti SCIO (jsou mezi nejlepšími 40%) nebo dosáhli dobrých studijních výsledků na střední škole (průměr z matematiky a vybraného cizího jazyka je maximálně 1,85). 

Přijímací zkouška do magisterského studijního programu se skládá z testu z teorie managementu a testu z ekonomie.

Přihlášku je možné podat do 30. 4. 2018 (Bc., Mgr.).

Přihláška ke studiu se podává pouze elektronicky na adrese http://prihlasky.vse.cz

  • Elektronická přihláška: 650 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: 60 %

Vyzkoušet test

Doplňující informace

Studium v zahraničí

Vysoká škola ekonomická spolupracuje s téměř 250 partnerskými univerzitami čtyř kontinentů. Do zahraničí je vysíláno okolo 1000 studentů ročně a stejný počet zahraničních studentů je přijímán.

Studenti mají možnost absolvovat část studia v zahraničí se stipendijní podporou v rámci výměnných semestrálních pobytů nebo programu „free movers“, absolvovat zahraniční stáž nebo studovat v anglickém jazyce od bakalářského po doktorský obor.

Koleje a menzy

Vysoká škola ekonomická v Praze vlastní jeden areál kolejí v Jindřichově Hradci. Objekt kolejí s kapacitou 304 lůžek je umístěn ve středu města, v těsné blízkosti městského parku, od fakulty je vzdálen 10 minut chůze. Pokoje jsou buňkového typu, tj. dva pokoje mají společné sociální zařízení (sprcha, WC, umyvadlo). Každý pokoj je vybaven lednicí. Na patrech je kuchyňka vybavená elektrickým sporákem, mikrovlnou troubou a kuchyňskou linkou bez nádobí. Na všech pokojích jsou přípojky internetu. Více se dozvíte zde.

Kontakt

Fakulta managementu

Vysoká škola ekonomická v Praze
Jarošovská 1117/II
377 01 Jindřichův Hradec