O nás

Nejen předávat vědomosti, ale také pozitivně ovlivňovat výchovu generace, která jednou převezme otěže. Pokud v povolání učitele i ty vidíš důležité a smysluplné poslání, Pedagogická fakulta Ostravské univerzity je tvou příležitostí naplnit své vize. Díky dlouholeté tradici si fakulta vybudovala pevné zázemí v regionu a získala pro své studenty špičkové pedagogy. Její absolventi tak vstupují na trh práce prvotřídně vybaveni znalostmi i dovednostmi a s titulem z instituce s váženou pověstí.

5 důvodů, proč studovat na Pedagogické fakultě OU:

1. Dobré jméno s dlouholetou tradicí
Za 70 let své existence si vytvořila neustále se rozvíjející fakulta dobré jméno napříč celou republikou. Přesto po všech směrech drží krok s dobou, neustále modernizuje své zázemí a sleduje světové trendy. Najdeš u nás moderně vybavené prostory včetně specializovaných učeben, dílen, ateliérů a sportovišť.

2. Pestré kombinace oborů
Zeměpis s tělocvikem nebo matematika s angličtinou? Vybírej si ze stovek možných kombinací pro učitelskou praxi. Najdeš u nás ale i další zajímavé studijní programy jako Sociální a Speciální pedagogika nebo programy, které v sobě spojují znalosti o pohybu člověka, rekreaci, zdravém životním stylu, sportovních vědách a technologiích.

3. Zázemí v moderním City Campusu OU
Jedna z budov moderního City Campusu OU slouží právě Pedagogické fakultě. Najdeš tady lezeckou stěnu, halu míčových sportů, gymnastický a aerobní sál, posilovnu i venkovní a vnitřní ovál. Právě ten je unikátně propojený s biomechanickou laboratoří, kde se analyzuje lidský pohyb. Sportoviště navíc budeš moct využívat ve volném čase za zvýhodněnou cenu!

4. Praxe je u nás důležitá
Praxe na Pedagogické fakultě OU mají důležité postavení v přípravě budoucích učitelů – mimo mnoho jiného ti pomohou propojit teoretické znalosti s praktickou výukou. Kromě odborné praxe v rámci studijního plánu se můžeš pustit do recipročních aktivit, které ti poslouží nejen jako praxe, ale taky jako dobře placená a spolehlivá brigáda v oboru.

5. Úspěšní absolventi
Do světa jsme vypustili tisíce úspěšných absolventů – zejména učitelů, ale také speciálních a sociálních pedagogů, trenérů a dalších odborníků na výchovu a vzdělávání. Naši absolventi mají přímý vliv na nastupující generace, uplatnění nacházejí v důležitých a naplňujících profesích.

Web

Kde nás najdeš

Pedagogická fakulta

Ostravská univerzita
Fráni Šrámka 1121/3
709 00 Ostrava - Mariánské Hory

Přihlášky a přijímačky

Přihlášky a přijímačky

Forma přijímací zkoušky se u jednotlivých oborů liší,může mít podobu testu obecných studijních předpokladů, praktické zkoušky nebo motivačního pohovoru. Více zde.

  • Elektronická přihláška: 650 Kč

Aktuality

Doplňující informace

Studium v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ mohou studenti vyjet na studijní pobyt po dobu 3 až 12 měsíců do některé ze zahraničních institucí řady evropských zemí. Fakulta má uzavřenou i řadu dalších bilaterálních smluv mimo rámec Erasmu+, čímž umožňuje studijní či pracovní spolupráci i s dalšími zeměmi po celém světě.

Stáže v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ je možné se zúčastnit i pracovní stáže v zahraničí po dobu 2 až 12 měsíců. Pracovní stáž se musí uskutečnit v podniku, školícím, výzkumném středisku nebo i v jiné organizaci. Každý student může vyjet v rámci každého cyklu svého studia (Bc., Mgr., PhD.) jedenkrát na studijní pobyt Erasmus+ a jedenkrát na pracovní stáž Erasmus+. Více informací o studiu a pracovních stážích v zahraničí naleznete zde.

Ubytování a koleje

Ostravská univerzita nabízí studentům ubytování na kolejích Jana Opletala. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete na webových stránkách kolejí. Studenti mají rovněž možnost zajistit si sami ubytování i na kolejích, které nejsou součástí OU.

Kontakt

Pedagogická fakulta

Ostravská univerzita
Fráni Šrámka 1121/3
709 00 Ostrava - Mariánské Hory