O nás

Chceš pomáhat lidem v obtížných životních situacích? Pokud tě zajímá sociální spravedlnost a lidská práva a chceš zvyšovat porozumění ve společnosti, tak jsi na správném místě. Staň se součástí změny, která společnost spojuje a posiluje. Fakulta sociálních studií Ostravské univerzity ti umožní se už během studia zapojit do projektů i výzkumů a podílet se na aktivitách, které hýbou naší společností.

5 důvodů, proč studovat na Fakultě sociálních studií OU:

1. Pomáhat má smysl
Studiem na FSS si připravíš půdu pro skutečně smysluplnou a naplňující práci. Staň se odborníkem v sociální oblasti a pomáhej těm, kteří neměli v životě příliš štěstí. Vyber si ze dvou bakalářských programů: Sociální práce a Zdravotně-sociální péče. Poté můžeš ve studiu pokračovat, volit si budeš z vícero velmi zajímavých specializací, mezi kterými je třeba i Sociální práce a kriminologie!

2. Staneš se součástí komunity
Na FSS studují lidé, kteří mají jedno společné: chtějí pomáhat a měnit společnost k lepšímu. Díky tomu na fakultě panuje příjemná rodinná atmosféra. Součástí našeho týmu jsou taky konzultanti z praxe, kteří studentům pomáhají rozpoznat potřeby lidí v těžké životní situaci. 3. Spousta příležitostí se rozvíjet FSS ti poskytne celou řadu příležitostí se rozvíjet. Setkáš se se vstřícnými zaměstnanci i různorodými aktivitami studentského spolku Zebra. Fakulta je aktivní na mezinárodním poli, tak využij šance a vyjeď do zahraničí, ať už na studijní pobyt nebo třeba vykonávat dobrovolnické aktivity do rozvojových zemí.

4. Intenzivní praxe = vysoká zaměstnatelnost
Na praxi si vyzkoušíš, jaké to je pracovat s různými cílovými skupinami – od seniorů a osob se zdravotním omezením, přes osoby se závislostí či po výkonu trestu, až po práci s ohroženými dětmi nebo uprchlíky. Díky kvalitní praxi, na které studenti získávají taky cenné kontakty, nachází 95 procent absolventů fakulty ihned zaměstnání.

5. Krásná budova v centru města Ostravy
Ostrava je dynamické město plné nových příležitostí. Studovat budeš přímo v jeho centru, v majestátní budově nacházející se nedaleko všeho, co by se ti k životu mohlo hodit. Knihovny, bistra, divadla, hudební kluby, na co si vzpomeneš, budeš mít nadosah ruky. Díky tomu si studium i vysokoškolský život naplno užiješ!

Web

Kde nás najdeš

Fakulta sociálních studií

Ostravská univerzita
Českobratrská 1182/16
702 00 Ostrava

Přihlášky a přijímačky

Letos je možné podat si k nám elektronickou přihlášku od 15. listopadu. Více zde.


Přijímačky a přijímací zkoušky:

Uchazeči jsou ke studiu přijímáni na základě vědomostních testů z různých disciplín podle zvoleného studijního programu. Více informací o přijímacím řízení zde.

 

  • Elektronická přihláška: 650 Kč

Aktuality

Doplňující informace

Studium v zahraničí

Fakulta sociálních studií umožňuje svým studentům strávit 3-12 měsíců na některé z partnerských univerzit v některé z evropských zemí pomocí programu Erasmus+. Více informací naleznete zde.

Stáže v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ je možné vyrazit i na pracovní stáž po dobu 2-12 měsíců. Více informací o zahraničních stážích naleznete na stránkách fakulty zde.

Ubytování a koleje

Ostravská univerzita nabízí studentům ubytování na kolejích Jana Opletala. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete na webových stránkách kolejí. Studenti mají rovněž možnost zajistit si sami ubytování i na kolejích, které nejsou součástí OU. Jejich seznam naleznete zde.

Kontakt

Fakulta sociálních studií

Ostravská univerzita
Českobratrská 1182/16
702 00 Ostrava