Sociální práce / Zdravotně sociální pracovník / Koordinace rehabilitace a dlouhodobé zdravotně sociální péče

Chceš pomáhat lidem v obtížných životních situacích? Sociální spravedlnost a lidská práva Tě nenechávají chladným? Chceš zvyšovat porozumění a solidaritu ve společnosti? Staň se součástí změny, která společnost spojuje a posiluje. Fakulta sociálních studií Ostravské univerzity Ti umožní se už během studia zapojit do projektů i výzkumů a podílet se na aktivitách, které hýbou naší společností. Díky intenzitní praxi, na které si FSS zakládá, nachází 95 % absolventů fakulty zaměstnání ihned po studiu.

Studuj, co tě baví. Studuj FSS – Fakultu Se Smyslem, tedy Fakultu sociálních studií Ostravské univerzity.

OU@live  - Facebook - Twitter - Youtube - InstagramGoogle+ 

fss.osu.cz

Studijní obory

Přihlášky a přijímačky

Pro přijetí do všech bakalářských oborů je třeba složit písemný test, jehož obsah se týká daného oboru.

Přihlášku je možné podat do 28.2. (Bc., Mgr.), 31.5. (PhD).

Elektronická přihláška
Elektronická přihláška: 560 Kč

Aktuality

Noc vědců 2017 na Fakultě sociálních studií OU

Noc vědců 2017 na Fakultě sociálních studií OU

V letošním ročníku měla fakulta své aktivity rozprostřeny do tří stanovišť. Jedním z nich byl areál Lékařské fakulty, pak Dolní oblast Vítkovic a také kyvadlová doprava tzv. „Vědecký bus“ spojující tato dvě místa. číst více

Konference Evropského výzkumného institutu sociální práce (ERIS) pořádaná Katolickou univerzitou v Lille ve Francii

Konference Evropského výzkumného institutu sociální práce (ERIS) pořádaná Katolickou univerzitou v Lille ve Francii

Z Fakulty sociálních studií přispěli do bohatého odborného programu svým příspěvkem Dr. Monika Chrenková a Mgr. Alena Vaňharová, jako členky týmu Studentské grantové soutěže s tématem: Zjišťování způsobu participace nezletilých dětí v řízeních o výchově a výživě číst více

Doplňující informace

Studium v zahraničí

Fakulta sociálních studií umožňuje svým studentům strávit 3-12 měsíců na některé z partnerských univerzit v některé z evropských zemí pomocí programu Erasmus+. Více informací naleznete zde.

Stáže v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ je možné vyrazit i na pracovní stáž po dobu 2-12 měsíců. Více informací o zahraničních stážích naleznete na stránkách fakulty zde.

Ubytování a koleje

Ostravská univerzita nabízí studentům ubytování na kolejích Jana Opletala. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete na webových stránkách kolejí. Studenti mají rovněž možnost zajistit si sami ubytování i na kolejích, které nejsou součástí OU. Jejich seznam naleznete zde.