O nás

Baví tě práce s lidmi, cestování, poznávání různých kultur a současně se zajímáš o životní prostředí, regionální rozvoj či řešení problémů rozvojových zemí? Na FRRMS tě naučíme základy ekonomie, sociologie, environmentalistiky či mezinárodních vztahů a práva, které dál rozvineš a doplníš dalšími předměty dle tvé specializace. Během studia se navíc můžeš účastnit měsíčních odborných stáží v Nikaragui, Thajsku, Peru, Ghaně, Srbsku a řadě dalších. Uplatnění najdeš v regionální i místní samosprávě, národních i mezinárodních firmách nebo poradenství. Mrkni na další informace a začni studovat na FRRMS v nejlepším studentském městě v ČR!

Web

Kde nás najdeš

Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií

Mendelova univerzita v Brně
Tř. Generála Píky 2005/7
613 00 Brno

Přihlášky a přijímačky

- Pro bakalářské studijní programy v českém jazyce, tzn. Regionální rozvoj a Mezinárodní teritoriální studia, se uznávají výsledky testu Obecné studiní předpoklady/Všeobecké študijné predpoklady. 

- Přijímací zkouška ke studiu ve dvouletých navazujících magisterských studijních programech v jazyce českém je konána elektronickou, příp. písemnou formou, ověřující znalosti ve studijním programu Regionální rozvoj v oblasti regionální ekonomiky a politiky, sociologie a péče o životní prostředí, ve studijním programu Mezinárodní teritoriální studia v oblasti regionálního rozvoje (včetně využívání přírodních zdrojů) a problémů rozvojového světa. 

-  Přijímací zkouška ke studiu v tříletých bakalářských studijních programech v jazyce anglickém je konána elektronickou, příp. písemnou formou v anglickém jazyce, a skládá se z testu všeobecných znalostí a angličtiny.   

- Přijímací zkouška ke studiu ve dvouletých navazujících magisterských studijních programech v jazyce anglickém je konána elektronickou, příp. písemnou formou v anglickém jazyce, a ověřuje znalosti ve studijním programu Regional Development v oblasti regionální ekonomiky a politiky, sociologie a péče o životní prostředí, ve studijním programu International Territorial Studies  v oblasti regionálního rozvoje (včetně využívání přírodních zdrojů) a problémů rozvojového světa.

Více informací naleznete na www.studujbezhranic.cz.

  • Elektronická přihláška: 440 (Ing. v ČJ)

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: 0 %

Vyzkoušet test

Aktuality

Doplňující informace

  • Fakulta nabízí možnosti ubytování na kolejích JAK, Tauferových kolejích nebo přímo na fakultě FRRMS, kde se nachází také Menza.
  • Stravovat se studenti FRRMS dále mohou i v Menze nebo v univerzitní pizzerii v hlavním areálu.
  • Během bakalářského studia je povinná jedna odborná praxe. Tu mají zájemci možnost absolvovat mj. i na PR oddělení FRRMS nebo v informačním centru FRRMS. Obě praxe jsou v přátelském kolektivu a přinášejí rozvoj dosavadních dovedností, ale i dovednosti a zkušenosti nové.
  • Nechybí ani zahraniční spolupráce v podobě zahraničních projektů, stáží, nebo praxí například v Peru, Chile, Thajsku, nebo na Filipínách, ale také v rámci programu Erasmus +. Studenti mohou strávit semestr v Maďarsku, Slovinsku, Estonsku, Španělsku, Portugalsku, Francii a v dalších evropských zemích.

Kontakt

Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií

Mendelova univerzita v Brně
Tř. Generála Píky 2005/7
613 00 Brno