Téma: podání přihlášky

Které VŠ ještě přijímají přihlášky?

S únorem je minulostí i deadline pro podávání přihlášek na většinu vysokoškolských oborů. Celá řada škol ale přihlášky přijímá dál. Přinášíme Vám přehled nejzajímvějších z nich.

číst více

“Nebojte se studium o rok odložit”, radí ředitelka pedagogicko-psychologické poradny

Termín podávání přihlášek na většinu vysokých škol už klepe na dveře a vy stále nevíte, jaký studijní obor si vybrat. O tom, jak se s takovým problémem vyrovnat, jsme si povídali s paní Helenou Hudečkovou, ředitelkou Pražské pedagogicko-psychologické poradny.

číst více

Jak správně vyplnit elektronickou přihlášku?

Papírovým přihláškám na vysoké školy již pomalu odzvonilo. Mnohé české univerzity přijímají od svých uchazečů již výhradně elektronické přihlášky. Necelé dva měsíce před „přihláškovým deadlinem“ je ten správný čas upozornit na hlavní chyby, které můžou uchazeči udělat při vyplňování elektronické přihlášky.

číst více

Jak správně vyplnit přihlášku na VŠ?

Konec února je strašákem mnoha uchazečů o vysokoškolské studium. Poslední únorový den je většinou českých státních vysokých škol brán jako poslední možný termín podání přihlášky pro následující akademický rok. Ale věřte, že je lepší podat přihlášku s předstihem. Vyhnete se stresu a zbytečným starostem.

číst více

Jak vyplnit přihlášku na vysokou?

Únor, zima v plném proudu, čas kolonek, čas vyplňování přihlášek. Kam který údaj zapsat? Kde a co podepsat? Co přiložit a jak se v tom neztratit? To vše vám osvětlí následující článek. Pozn. Článek byl 16. 1. 2012 aktualizován (kav).

číst více

Svízelná kolonka na přihlášce na VŠ

Jedním z největších problémů zájemců o studium je klasicky vyplnění kolonky, v níž má uchazeč prokázat svůj zájem o studium (na formuláři SEVT na str. 2). Přinášíme několik tipů, jak si s touto zapeklitostí poradit. Pozn. Článek byl 16. 1. 2013 aktualizován (kav).