O nás

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 18 000 studentů. Pro akademický rok 2022/23 nabízí ČVUT svým studentům téměř 250 akreditovaných studijních programů a z toho skoro stovku v cizím jazyce. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu.

ČVUT v Praze je v současné době na následujících pozicích podle žebříčku QS World University Rankings, který hodnotil 2642 univerzit po celém světě. V celosvětovém žebříčku QS World University Rankings je ČVUT na 378. místě a na 12. pozici v regionálním hodnocení „Emerging Europe and Central Asia“. V rámci hodnocení pro oblast „Engineering and Technology“ je ČVUT na 175. místě, v oblasti  „Engineering – Civil and Structural" je ČVUT mezi 201.–220. místem, v oblasti „Engineering – Mechanical“ na 201.–250. místě, u „Engineering – Electrical“ na 201.–250. pozici. V oblasti „Physics and Astronomy“ na 201.–250. místě, „Natural Sciences“ jsou na 238. příčce. V oblasti „Computer Science and Information Systems" je na 151.–200. místě, v oblasti „Material Sciences“ na 251.–300. místě, v oblasti „Mathematics“ na 251.–300. místě.

Kde nás najdeš

České vysoké učení technické v Praze

Jugoslávských partyzánů 1518/3

Fakulty

Fakulta elektrotechnická

• Akustika / Acoustics
  • Aplikovaná fyzika / Applied Physics
  • Bioinženýrství / Bioengineering

a dalších 33 programů

36 programů

Fakulta stavební

• Acoustics (EN)
  • Advanced Masters in structural analysis of monuments and historical constructions (EN)
  • Akustika

a dalších 33 programů

36 programů

Masarykův ústav vyšších studií

• Economics and Management (EN)
  • Ekonomika a management
  • Innovation Project Management (EN)

a další 2 programy

5 programů

Fakulta architektury

• Architektura a urbanismus
  • Architektura a urbanismus (EN)
  • Architektura, urbanismus a krajinářská architektura

a dalších 5 programů

8 programů

Fakulta biomedicínského inženýrství

• Aplikovaná fyzioterapie
  • Asistivní technologie
  • Bezpečnost a ochrana obyvatelstva

a dalších 16 programů

19 programů

Fakulta informačních technologií

• Informační bezpečnost
  • Informatics (EN)
  • Informatika

a dalších 14 programů

17 programů

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská

• Aplikace informatiky v přírodních vědách
  • Aplikovaná algebra a analýza
  • Aplikovaná informatika

a dalších 31 programů

34 programů

Fakulta strojní

• Aplikované vědy ve strojním inženýrství
  • Automatizační a přístrojová technika
  • Automatizační a přístrojová technika (EN)

a dalších 14 programů

17 programů

Fakulta dopravní

• Dopravní systémy a technika
  • Dopravní systémy a technika (EN)
  • Inteligentní dopravní systémy

a dalších 12 programů

15 programů

Kloknerův ústav

• Nauka o materiálech, diagnostika a spolehlivost konstrukcí ve stavebnictví
1 program

Přihlášky a přijímačky

ČVUT nabízí studium na osmi fakultách (stavební, strojní, elektrotechnické, jaderné a fyzikálně inženýrské, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a Masarykově ústavu vyšších studií. Je dobré sledovat webové stránky jednotlivých součástí, protože se liší termíny podání přihlášek i přijímacích zkoušek, někde přijímací zkoušky vůbec nejsou, jinde je odpouštějí za určitých podmínek.

Neupřesněno vysokou školou.

České vysoké učení technické v Praze