Studium v zahraničí

Au-pair v Německu? Od Nového roku s vyšším platem!

Přemýšlíte o práci s dětmi v zahraničí? Láká vás třeba Německo? Máme pro vás dobré zprávy – od Nového roku si totiž au-pair v této zemi přilepší.

Pracujte na Novém Zélandě, v královské zemi Pána prstenů

Jestli někde na světě existuje ideální místo, pak je to Nový Zéland. Kraj, který na sebe upozornil nádhernými scenériemi ze slavné filmové trilogie, nenabízí pouze netknutou přírodu. Ostrov se čtyřmi milióny obyvatel je domovem vyspělé společnosti s britskou tradicí. Novozélanďané působí přátelským dojmem a pokud sháníte ubytování, rozhodně vás nenechají na ulici. Většina z nich pracuje v zemědělství, …

číst více

Státní jazykové zkoušky – pro a proti

FCE, CAE, Malá státnice, Sprachdiplom, DELF – s těmito pojmy se jistě setkala řada z vás. Počet lidí, kteří už ze střední školy odchází s nějakým jazykovým certifikátem, neustále roste. Vyplatí se do nich investovat? K čemu jsou dobré? Jak je lze získat? To vše se dozvíte v tomto článku.

NIZOZEMSKÝ ZÁPISNÍK I

V tomto a několika dalších článcích během příštích měsíců se vynasnažíme zprostředkovat naši zkušenost ze studijního pobytu v Groningenu (Nizozemí).

Americký sen

Když se mi před čtyřmi roky naskytla možnost jet na rok studovat do USA, dlouho jsem váhala. Teď bych se nerozmýšlela ani minutu.

číst více

Slovenské školy postrádají české studenty: Nemáte chuť jet na východ?

O tom, kolik Slováků studuje na českých univerzitách, se psalo víc než dost. Námitky mladých Čechů, že jim slovenští studenti zabírají místo v jejich vlastním státě, se staly časem ohranou písničkou. Významným způsobem je totiž umlčel argument, že ti Slováci, kteří se dostali na české fakulty, byli přece při přijímačkách lepší než Češi. A tedy pomáhají zvyšovat kvalitu škol po celé republice. To si teď začaly uvědomovat i univerzity na Slovensku. A chtějí naopak přilákat mladé lidi z Česka.

číst více

Zahraniční stáž? Do pěti let žádný problém!

Plánujete strávit semestr na univerzitě v zahraničí? Do pěti let by vám k tomu měly stačit pouze zájem o studium a předpoklady pro jeho úspěšné zvládnutí. Vyplývá to ze slov ministryně školství Petry Buzkové, která představila dlouhodobý projekt zaměřený na zkvalitnění úrovně českých vysokých škol.

číst více

Chcete hostit zahraničního studenta?

O cestách do zahraničí toho na tomto místě už bylo napsáno mnoho, přemýšleli jste však někdy v „opačném směru“? Pověstná druhá strana mince otevírá otázku – co takhle nabídnout zahraničnímu studentovi na pololetí či na celý rok ubytování přímo ve vaší rodině?

číst více

Au-pair v Německu. Co to obnáší?

Prázdniny už klepou na dveře. Studenti se nemohou dočkat, až odhodí aktovky a učebnice do kouta, ale mnoho školáků zároveň řeší problém. Jak nejlépe naložit s dvouměsíčním odpočinkem? Podobné dilema trápilo minulý rok Pavlu Mrkvičkovou, dvacetiletou studentku brněnské Masarykovy univerzity. Rozhodla se, že bude pracovat i v létě. „Lákala mě možnost vyjet za výdělkem do zahraničí. Na internetu nabízeli práci au-pair v Německu, tak jsem si řekla, že to není špatný nápad.“

číst více

Jaké jsou možnosti studia v zemích EU?

Počet studentů, kteří část svých studií stráví v zahraničí, neustále roste. Zaměstnavatelé chtějí po absolventech nejen chuť dále se vzdělávat nebo rozhodovat se a nést zodpovědnost, ale také (a především) jazykové schopnosti. Právě lepší osvojení si jazyka a také poznání jiné země jsou důvody, které vedou mladé lidi ke studiu v zahraničí.