Studentská literární soutěž Zítra odcházíme

2. 2. 2011 | Aktuality

Během komunistické totality emigrovalo z Československa, dobrovolně či nedobrovolně, více než čtyři sta tisíc lidí. Jaké byly jednotlivé příběhy těchto lidí? Jaké byly osudy jejich rodin?

Studentům ve věku 15 – 20 let je určena literární soutěž pořádaná společností Člověk v tísni a týdeníkem Respekt s názvem Zítra odcházíme. Esej, rozhovor či reportáž na téma emigrace a život v exilu může autorům přinést při umístění finanční odměnu v hodnotě až 5000 Kč.

Soutěžní práce mohou mít maximální rozsah šesti normostran textu a šesti doprovodných fotografií či obrázků. Zasílají se e-mailem na adresu info@pribehybezpravi.cz.

Uzávěrka soutěže je 7. 2. 2011. Do soutěže se může přihlásit jak jednotlivec, tak skupina studentů. Vyhlášení výsledků soutěže proběhne v březnu 2011 v průběhu 13. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět.

Stránky soutěže jsou i na facebooku pod tímto odkazem.

Zdroj: projekt Jeden svět na školách

Zdroj fotografie: stock.exchange