Stipendium do Nizozemska

Mladá generace Čechů je světu stále otevřenější a zájem o studijní zahraniční výjezdy se každoročně zvyšuje. Společnost NN jde tomuto trendu naproti a vyhlašuje pro studenty vysokých škol další ročník stipendia na magisterské studium v Nizozemsku.

V rámci programu Future Matters dává NN Group studentům primárně ze slabších sociálních vrstev, jejichž rodiče nemají vysokoškolský titul, příležitost ke studiu na prestižních univerzitách v Nizozemsku. Stipendium je určeno studentům ze zemí, kde NN Group působí, tedy i z ČR, a kteří nastupují do magisterského studijního programu v září 2017.

Samostatnost a otevřenost

„Z vlastní zkušenosti vím, že studium v zahraničí vám přinese mnohem více než samotný titul. Člověk má možnost poznat spoustu zajímavých lidí různého smýšlení a národností a rozšířit si obzory.  Především se ale člověk v cizí zemi naučí spoléhat sám na sebe; musí se více snažit, vyhledávat příležitosti a ty potom zúročit. V rámci Future Matters chceme mladé lidi povzbudit k tomu, aby takové příležitosti vyhledávali a využili, aby si užívali život a zároveň realizovali své sny“, uvádí Kateřina Štěrbová, členka představenstva NN ČR/SR zodpovědná za marketing a produktový vývoj, která sama absolvovala program MBA na Wharton School of the University of Pennsylvania.

Studenti se mohou hlásit na magisterský program v oborech financí, risk managementu a ekonomie na univerzitách v Amsterdamu, Tilburgu, Maastrichtu, Utrechtu a dalších nizozemských univerzitách. Kromě životopisu a motivačního dopisu musí spolu s vyplněnou přihláškou zaslat i doporučení profesorů, a to do nejpozději do 1. 5. 2017.

Kromě stipendia bude každému úspěšnému kandidátovi přidělen mentor, který je bude po dobu studia koučovat a v případě potřeby jim pomáhat.

V loňském roce se o stipendium ucházelo 41 studentů.

Více informací o programu včetně pokynů pro přihlášení najdete na: www.studyinholland.nl/nnfuturematters.

Zdroj: tisková zpráva NN group

Zdroj fotografie: Freeimages.com

 


kavanluc@gmail.com

Další články k tématu

Získejte stipendium na letní kurz žurnalistiky v Praze a Istanbulu

Získejte stipendium na letní kurz žurnalistiky v Praze a Istanbulu

Do konce dubna se mohou studenti žurnalistiky ucházet o stipendium na letní kurz žurnalistiky, který se uskuteční v polovině letošního srpna. První část stráví studenti v Praze, v druhé polovině se přesunou do tureckého Istanbulu. Tématem letošního kurzu žurnalistiky je „Svoboda tisku“. Studenti budou mít možnost prostřednictvím seminářů, workshopů, kulatých stolů, diskuzí a praktických cvičení proniknout do tajů moderní …

číst více
Vysoké učení technické bude platit studentům

Vysoké učení technické bude platit studentům

Netradičním způsobem se rozhodlo vedení Vysokého učení technického v Brně vypořádat s nezájmem studentů středních škol o technické obory. Nejlepších 500 absolventů středních škol zapsaných do prvních ročníků bakalářských studijních programů obdrží jednorázové mimořádné stipendium ve výši 6 000 korun. Těchto 500 studentů bude vybráno na základě výsledků státní části maturitních zkoušek vykonaných v roce 2012. VUT v Brně nabízí 3 až 4leté bakalářské studium v 16 aktivních akreditovaných …

číst více