Poslechněte si novou hymnu sportu ve škole

7. 10. 2016 | Aktuality

Skákej výš, házej dál, stopuj míč, jako kdybys ligu hrál. Dávej gól, nahrávej, jen to před koncem nikdy nevzdávej. Jezdi s námi na bruslích anebo na kole. Sportuj ve škole…! Vybízí děti první sloka nové hymny Asociace školních sportovních klubů ČR.

Hymnu „Sportuj ve škole“ pokřtili ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a vynikající sportovci jako Lukáš Krpálek, Josef Dostál či desetiletý mistr republiky v rychlostní kanoistice Pepík Řezníček.

„Hymna má ještě víc podpořit chuť dětí sportovat,“ říká ministryně školství Kateřina Valachová.

Hudbu k nové sportovní hymně, která má řadu modifikací tak, aby šla použít při jakékoli sportovní příležitosti, složil člen skupiny Elán, Vašo Patejdl, textem ji opatřil přední český textař Eduard Krečmar. Nazpíval ji Jan Maxián a další zpěváci, kteří si říkají „Sporťáci“.

U příležitosti křtu byla vyhlášena Velká soutěž videí na hymnu „Sportuj ve škole“, která je určena jak dětem a studentům, tak i široké veřejnosti. Svá videa mohou nahrávat do 20. dubna 2017 na adrese http://sportujveskole.asskdata.cz/.

V květnu po té proběhne společně s MŠMT vyhlášení nejlepších videí.

Hymnu si můžete poslechnout například na serveru iDnes.cz.

Zdroj: MŠMT, Zdroj fotografie: Shutterstock.com