Odklad státních maturit schválen Senátem

23. 7. 2007 | Aktuality

Přání některých budoucích čtvrťáků bylo vyslyšeno. Ani v následujícím školním roce totiž nedojde k plánovanému sjednocení maturitních zkoušek. Senát schválil novelu zákona, která posouvá začátek společných státních maturit až na rok 2010. Sněmovní většina státní maturity zatím nepovažuje za dostatečně připravené.

Podle novely budou v roce 2010 povinnými společnými předměty čeština a cizí jazyk, v roce 2012 by se měl přidat volitelný předmět (na výběr má být matematika, občanský základ, přírodovědně technický základ a informačně technologický základ).

Sjednocení maturit má vést k přiblížení úrovně zkoušky na jednotlivých školách a vysokým školám usnadnit výběr vhodných uchazečů o studium. Kritici však tvrdí, že taková zkouška bude pro studenty příliš lehká, a tak stejně nebude mít pro vysoké školy velkou vypovídací hodnotu.

Zdroje informací: www.ihned.cz, www.idnes.cz