Na fakultách Univerzity Pardubice začínají imatrikulace nových vysokoškoláků

6. 10. 2010 | Tiskové zprávy

V závěru tohoto týdne začínají na fakultách Univerzity Pardubice imatrikulace – slavnostní akademické obřady, při nichž noví vysokoškoláci skládají akademický slib, stávají se členy akademické obce a jsou zapsáni do matriky studentů Univerzity Pardubice.

Studium v 1. ročnících bakalářských studijních programů na všech sedmi fakultách Univerzity Pardubice zahájilo letos na 3 800 posluchačů.

Celkový počet studentů, kteří budou letos studovat na Univerzitě Pardubice není zatím přesně znám (celostátní studijní statistiky se uzavírají až na konci měsíce října). Univerzita Pardubice má letos akreditováno pro výuku celkem 67 studijních programů se 128 studijními obory – v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu.

Ve čtvrtek 7. října proběhne v Aule Arnošta z Pardubic první imatrikulace studentů Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Studium bakalářských studijních programů Fakulty ekonomicko-správní zahajuje 936 studentů:

• 188 studentů prezenční a kombinované formy bakalářského programu Hospodářská politika a správa,
  • 307 studentů prezenční a kombinované formy zvolilo studijní program Systémové inženýrství a informatika,
  • 441 studentů prezenční a kombinované formy bude studovat bakalářský program Ekonomika a management.

Slavnostní akademický slib budou skládat studenti prvního ročníku Fakulty ekonomicko-správní v univerzitní Aule Arnošta z Pardubice ve čtvrtek 7. října (v 9:00, 11:00, ve 13:00 a v 15:00 hodin) do rukou děkanky fakulty doc. Ing. Renáty Myškové, Ph.D.

Studium dvouletých navazujících magisterských programů na FES zahajuje 405 studentů. Do nového akademického roku 2010/2011 se do všech ročníků a studijních programů Fakulty ekonomicko-správní zapsalo téměř 3 000 studentů. Je na studenty nejpočetnější fakultou Univerzity Pardubice.

Další slavnostní akademické obřady IMATRIKULACE proběhnou na Univerzitě Pardubice:
– 15. října na Fakultě zdravotnických studií,
– 21. října a 11. listopadu na Fakultě filozofické,
– 27. října na Fakultě restaurování v Litomyšli,
– 5. listopadu na Dopravní fakultě Jana Pernera,
– 12. listopadu na Fakultě elektrotechniky a informatiky,
– 26. listopadu na Fakultě chemicko-technologické.

Bližší informace a kontakt:
Mgr. Petr Filip
Katedra tělovýchovy a sportu UPa