Držte si klobouky, semestr začíná! Ale co s tím dělat?

18. 9. 2005 | Studentský život

Konec zábavy, pozdního vstávání a letního nicnedělání. Většina vysokoškoláků v nadcházejícím týdnu opět zasedne do školních lavic. Jak se snadněji vyrovnat s náhlou proměnou z turisty či brigádníka na pokorného studenta? Především prváci v těchto dnech hledají útěchu a pochopení s jejich předškolní horečkou, proto přicházíme s „odbornou pomocí.“ Přečtěte si pár doporučení, která sice díru do světa neudělají, ale třeba vám zlepší náladu.

Pro prváky:

Nestresujte se. Informační systém je sice komplikovaná věc, školní budova je rozlehlá, všichni kolem vypadají nevrle, ale všechno chce svůj čas. Po pár dnech budete nadávat, že na ISu postrádáte některé funkce, ve škole chybí kuřárna a někteří studenti jsou až příliš usměvaví.

Na všechno se ptejte. Nemá cenu hrát si na hrdinu. Nestyďte se za to, že nevíte, jak se půjčují knížky, kde jsou toalety nebo kdo je ten nejsrandovnější profesor Holan. Pokud otevřete pusu a zeptáte se, dozvíte se i to, co nechcete. Se studijním oddělením komunikujte raději pomocí mailů. Do úředních hodin se stejně netrefíte a do dobré nálady paní v kanceláři už vůbec ne.

Porozhlédněte se po okolí školy. V těchto místech se totiž pohybují světaznalí studenti, kteří vás velmi rychle přesvědčí, že se nemáte čeho obávat.

Pro druháky a starší studenty:

Vy už rady nepotřebujete. Můžeme vám jen popřát příjemnou zábavu, tak jako každý rok!