Studium při práci

5 rad, jak zvládnout studium při práci

Mnoho studentů si ke svému dennímu studiu přibírá ještě poloviční úvazek. Jiní se zase z práce vracejí do učeben, aby si rozšířili vzdělání. Netrvá ale dlouho a povinnosti se hrnou ze všech stran. Jak sladit činnost výdělečnou a akademickou a zachovat si čistou mysl? Přinášíme pět tipů pro vaše nervy!

číst více

Irena Křížová: Člověk by si měl plnit sny nezávisle na věku

Že je studium na vysoké škole těžké? A co takhle studovat dvě školy? A k tomu pracovat? A do toho všeho ještě vést domácnost? Tento heroický úkol si vytyčila Irena Křížová (45) z Brna a už třetím semestrem jej s vypětím sil zvládá. A co víc, baví ji to. Plní si tak svůj někdejší studijní sen.

číst více

Češi rádi studují při práci, říká evropská studie

Lidové noviny zveřejnily 6. září 2010 některé výstupy ze studie ELLI (European Lifelong Learning Index) týkající se úrovně celoživotního vzdělávání v jednotlivých evropských zemích. Závěry poskytla Bertelsmannova nadace. Češi ve výzkumu uspěli především ve snaze dále se vzdělávat i po nástupu do zaměstnání, tedy navštěvovat různé rekvalifikační kurzy, doplňovat si maturitu či vysokou školu či vyhledávat další informace na …