Češi rádi studují při práci, říká evropská studie

Lidové noviny zveřejnily 6. září 2010 některé výstupy ze studie ELLI (European Lifelong Learning Index) týkající se úrovně celoživotního vzdělávání v jednotlivých evropských zemích. Závěry poskytla Bertelsmannova nadace.

Češi ve výzkumu uspěli především ve snaze dále se vzdělávat i po nástupu do zaměstnání, tedy navštěvovat různé rekvalifikační kurzy, doplňovat si maturitu či vysokou školu či vyhledávat další informace na internetu. V zájmu o zvyšování profesní kvalifikace obsadili Češi osmou příčku. Mnohem hůře ale dopadlo například hodnocení klasického školského systému nebo snahy o zapojení občanů do obecně prospěšných aktivit.

Výzkumu se účastnilo celkem 27 zemí a Česká republika byla se svým celkovým čtrnáctým místem nejúspěšnější ze všech postkomunistických zemí. Podle LN se Ministerstvo školství, tělovýchovy a mládeže ke studii ještě nevyjádřilo.

Zdroj: Lidové noviny

Zdroj fotografií: stock.xchng

Další články k tématu

Zvolený obor změní během studia až polovina studentů

Po nástupu na vysokou školu začnou někteří studenti váhat, zda je zvolený obor pro ně ten pravý. Někdy dokonce dochází k tomu, že daný obor vymění za jiný, především v očekávání lepšího pracovního uplatnění v budoucnosti. Možnostem a podmínkám přestupu jsme se věnovali v článku Chci změnit obor, možná i školu. Ale kolik studentů se opravdu k přestupu odhodlá? Z aktuálního průzkumu …

číst více

Veletrh Kariéra PLUS se blíží

Stávající studenti vysokých škol, ale i jejich absolventi a další zájemci o zaměstnání brzy dostanou další příležitost, jak se zorientovat na pracovním trhu. Blíží se totiž 8. a 9. březen a s nimi i další z řady veletrhů věnovaných zaměstnání – Kariéra PLUS. Ten už počtvrté pořádá Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Reálným či budoucím žadatelům o práci se zde naskytne příležitost …

číst více