Češi rádi studují při práci, říká evropská studie

11. 9. 2010 | Aktuality

Lidové noviny zveřejnily 6. září 2010 některé výstupy ze studie ELLI (European Lifelong Learning Index) týkající se úrovně celoživotního vzdělávání v jednotlivých evropských zemích. Závěry poskytla Bertelsmannova nadace.

Češi ve výzkumu uspěli především ve snaze dále se vzdělávat i po nástupu do zaměstnání, tedy navštěvovat různé rekvalifikační kurzy, doplňovat si maturitu či vysokou školu či vyhledávat další informace na internetu. V zájmu o zvyšování profesní kvalifikace obsadili Češi osmou příčku. Mnohem hůře ale dopadlo například hodnocení klasického školského systému nebo snahy o zapojení občanů do obecně prospěšných aktivit.

Výzkumu se účastnilo celkem 27 zemí a Česká republika byla se svým celkovým čtrnáctým místem nejúspěšnější ze všech postkomunistických zemí. Podle LN se Ministerstvo školství, tělovýchovy a mládeže ke studii ještě nevyjádřilo.

Zdroj: Lidové noviny

Zdroj fotografií: stock.xchng