Kombinované studium

Doktorské programy a obory

Po úspěšném absolvování magisterského studia mají studenti možnost dále pokračovat ve studiu doktorského cyklu. Co vše takové studium obnáší, jak probíhá a co je jeho výstupem se dozvíte v následujícím přehledu.

Speciál O OBORECH: Být mistrem či mistrovou? Učitelství praktického oboru

Jste schopní v řemesle, ale nebaví vás pracovat „pod někým“? Umíte si představit, že byste vedli skupinu lidí ke společným hmatatelným výsledkům? Jinými slovy: uvažovali jste stát se mistrem či mistrovou, ale nevíte, jak toho dosáhnout? Právě vám je určen tento obor.

číst více

Distanční vzdělávání aneb Studujte přes počítač!

Rozvoj nových technologií, rostoucí ochota lidí investovat do vlastního vzdělání, ale možná i poněkud hektická doba, spojená s prací a věčným „nicnestíháním“ zapříčinily, že v nabídce studijních programů a oborů na našich vysokých školách stále častěji nacházíme možnost studovat je v tzv. distanční formě. Co ale vlastně takový způsob studia představuje?