Finance

Jak přípravit nezapomenutelný maturitní ples

Zorganizovat akci takového rozsahu, jako je maturitní ples, není žádná „brnkačka“. Není to jen o tom, že nesmíte zapomenout na dárek pro třídní či třídního a že pokud si zapomenete pošlapat o půlnoci šerpy, neodmaturujete. Celá událost testuje i schopnost vaší třídy spolupracovat. Jde přeci hlavně o to, aby se na váš maturiťák hned tak nezapomnělo.

číst více

Vánoční dárky, zn. Levně!

Při pomyšlení na Vánoce se nejednomu z nás orosí čelo. Dárky! Co koupit a kde na to vzít? Nebojte, nic není ztraceno, vše je zachráněno. Přinášíme vám tipy na poslední chvíli i pro chudé studenty.

číst více

Obor jasný, ale univerzita ne

Pokud jste jednoznačně rozhodnuti pro obor, ale s volbou vysoké školy váháte, nepodceňte to. Vodítek, která pomůžou se rozhodnout, je celá řada.

Jak na předvánoční brigády

Lámete si hlavu, kde vezmete peníze na vánoční dárky pro své blízké? Máte čas a chuť si na to, co najdou pod stromečkem, sami vydělat? Dáme vám pár tipů, jak dát svému vánočnímu rozpočtu finanční injekci.

číst více

Alternativní bydlení pro studenty: flat buddies

Bez Flat Buddies by to nebylo ono. Na tom se shodují američtí studenti, kteří se zapojili do programu organizace CIEE (Council on International Educational Exchange). V rámci něj spolu bydlí studenti z USA a čeští studenti UK či FAMU.

číst více

Jak sehnat sponzory na maturitní ples

Bez peněz se maturitní ples pořádá těžko. Kde ale sehnat někoho, kdo vám ho zafinancuje? A jak mít vše právně ošetřené?

číst více

Věčné dilema: kolej, privát, nebo doma?

Vysoká škola bývá první možností vyzkoušet si starání se sám o sebe. Je nejlepší zamířit na kolej, sdílet byt s kamarády, nebo zůstat u rodičů?

Přehled studentských slev

Studentům bývá často každá koruna drahá. Proto na ně řada prodejců myslí a chystá jim určené slevy. Podívejte se, kde všude můžete ušetřit.

Ondřej Kania: Za rok jsem sehnal 6 milionů korun

V sedmnácti letech odjel studovat do Spojených států. Sám si zařídil stipendium na soukromé střední škole. Své zkušenosti po návratu zúročil a vrhnul se do podnikání. Za pouhý rok sehnala jeho agentura stipendia za šest milionů korun.

číst více

Studentský účet: který je pro vás nejvýhodnější?

Přechod ze střední školy na vysokou přináší celou řadu nových povinností i zkušeností. Často se mluví o „stavění na vlastní nohy“ a myslí se tím „zkus vyjít s penězi sám/sama“! S tímto úkolem vám můžeme pomoci. Nahlédněte do našeho přehledu studentských účtů a naučte se, na co si dávat pozor. (pozn.: článek byl aktualizován 23. 7. 2013 (lč))