Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií

POROVNÁNÍ OBORŮ: Silnoproudá elektrotechnika

V našem speciálu o porovnání oborů na různých školách byla možná oblast techniky trochu opomíjena. Tento článek srovnávající obor zaměřené na silnoproudou elektrotechniku snad situaci částečně napraví! Sami ale zjistíte, že není až tak moc z čeho vybírat.

FEKT VUT v Brně získala dotaci na nové výzkumné centrum

Ministerstvo školství, tělovýchovy a mládeže schválilo v rámci svého operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace, konkrétně jeho prioritní osy Regionální VaV centra, dotaci pro vznik Výzkumného centra senzorických, informačních a komunikačních systémů (SIX). Návrh na realizaci tohoto centra vzešlo ze společné iniciativy Ústavu radioelektroniky, Ústavu telekomunikací, Ústavu mikroelektroniky a Ústavu fyziky Fakulty elektrotechniky a komunikačních …

číst více

„Je to neobvyklé, ne nemožné“, říká děkanka technické fakulty

Jak se cítí právě zvolená žena ve vedoucí pozici technické fakulty? Jaké plány do budoucna má? Profesorku Jarmilu Dědkovou, novou děkanku Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, vám představí následující rozhovor.