Studium v zahraničí nejen přes Erasmus

Studium v cizině je zejména v posledních letech velmi oblíbeným prostředkem k tomu, jak ze studentského života vydobýt co nejvíce z toho, co tato životní etapa nabízí. Málokdo však ví, že nabídek a možností, jak se dostat na studium do zahraničí, je mnohem víc, než jen ty, jež vám nabízí škola, kterou právě studujete.

číst více

Chystám se na stáž aneb Chvíli před odjezdem…

Již několikrát jsme vám na našich stránkách přinesli rozhovory s lidmi, kteří již absolvovali nějakou zahraniční stáž, a nebo jsme je vyzpovídali dokonce ještě přímo v místě dění. Jaké to ale je těsně před tím, než nastane onen den D a vy se vydáte do neznámých vod zahraničních škol a krajin? Na to jsme se zeptali Báry Kabátové z FSV UK, kterou jsme zastihli krátce před odjezdem do Dánska.

číst více

ISC – paralelní život mezi zahraničními studenty

„Íescéčko je druhý život,“ říká Linda Hanousková, prezidentka studentského klubu, který se věnuje studentům z ciziny.