O studijních oborech

Speciál O OBORECH: Vychovatelství

Málokterý obor v sobě snoubí tolik profesí – pedagoga, psychologa, sociologa i manažera. Studium vychovatelství přináší možnost ovlivnit životy lidí kolem vás, pojďte se podívat, co jeho studium obnáší. (Pozn.: Článek byl 24. 11. 2013 aktualizován (lč))

Speciál O OBORECH: Mezinárodní vztahy

Zájem o studium mezinárodních vztahů neustále roste. Ne každý ale přesně ví, co se vlastně na tomto oboru studuje, jaké na něm bývají povinné předměty a jaké je uplatnění absolventů. To vše a další praktické informace se dozvíte právě zde.

číst více

Student VŠFS Roman Kadlec: Marketingová komunikace tu není jen o “drcení”

Roman Kadlec je studentem oboru Marketingová komunikace na Vysoké škole finanční a správní v Praze. Svou školu by doporučil a již nyní přemýšlí o nejrůznějších projektech do budoucna.

Speciál o OBORECH: Umělá inteligence

Jestli vám nedělá problém matematika a chcete mít jistotu, že po absolvování vysoké školy najdete práci, vyberte si za obor svého studia umělou inteligenci.

Speciál O OBORECH: Humanitní studia

Na fakulty humanitních studií se často hlásí studenti, pro něž zůstávají chemie či fyzika věčnými tabu, a nebo ti, kdo se nemohou rozhodnout, a volí tedy „nejobecnější“ směr. Co tedy vlastně studium humanitních fakult vyžaduje? (članek byl aktualizovan 3. 10. 2013)

SPECIÁL O OBORECH: Pedagogické minimum

Možná jste během let strávených na základní a střední škole nabyli dojmu, že učit může kde kdo. Opak je pravdou. Abyste mohli vykonávat učitelské povolání, potřebujete Osvědčení o učitelské způsobilosti neboli pedagogické minimum.

Speciál O OBORECH: Cestovní ruch

Kdo rád cestuje a poznává nová místa, nevadí mu cizí jazyky ani rozmanité kultury, rád pracuje s lidmi a nebojí se mnohdy náročné práce, určitě by měl popřemýšlet o studiu cestovního ruchu. U nás se mezi vysokými školami těší velkému zastoupení v různých variantách, a tak je určitě z čeho vybírat.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Politologie

Láká vás studium politologie? Na následujících řádcích vám představíme pojetí tohoto oboru na jednotlivých fakultách. V čem se na nich jednotlivé odnože politologie liší? Kde je nejvyšší šance na přijetí? Kde mají nejspokojenější studenty?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Stomatologie a zubní lékařství

Krásný úsměv, to je buď dárek od přírody, nebo dílo šikovných zubařů. Kde se učí koukat lidem na zoubek – to se dozvíte z následujícího přehledu. Pozn. článek byl aktualizován dne 13. 6. 2013 (von).

číst více

Není medicína jako medicína. Zkuste studovat tu čínskou!

Čínská medicína nás nepřestává udivovat – dokonce natolik, že už i u nás, uprostřed Evropy, začínají vznikat školy čínské medicíny. „MUDr.“ z vás sice po jejich vystudování nebude, zato se stanete znalci prastarých, léty prověřených léčebných technik. Necháte se ke studiu zlákat i vy?