V Praze se upálil devatenáctiletý student

Tragická událost proběhla dnes (6. 3.) v Praze na Václavském náměstí. Devatenáctiletý student pelhřimovské průmyslovky Zdeněk Adamec se na rampě Národního muzea polil benzínem a zapálil. Později při převozu do nemocnice zemřel.

číst více

Konference o česko-slovenských vztazích, deset let po rozdělení federace

Ve dnech 5. a 6. 3.2003 se v Brně v Kanceláři Veřejného ochránce práv konala konference pod záštitou rektora MU Jiřího Zlatušky, týkající se česko-slovenských vztahů deset let po rozdělení federace.

Nově otevřená katedra rybářství

Na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích můžete studovat na nově otevřené katedře rybářství…

číst více

Státní maturity – ministerstvo má jasno

Již od roku 1997 se Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR snaží změnit maturitní zkoušku tak, aby bylo jisté, že znalosti absolventů gymnázií a odborných škol mají ve vybraných předmětech stejnou úroveň. Konečně to vypadá, že ministerstvo ví, jak budou státní maturity vypadat.

Vysokoškolští učitelé hrozí stávkou

O vyšší platy žádají ministerstvo školství pedagogové z Univerzity Palackého v Olomouci. Skupina reprezentovaná Petrem Bilíkem z Filozofické fakulty UP se rozhodla apelovat na ministerstvo školství a vládu s tím, že pokud jim zvýšení platu nebude přislíbeno, jsou připraveni v krajním případě vstoupit i do stávky.

Nový obor akreditován na Univerzitě Pardubice

Zájemci o studium sociologie mají od letošního roku možnost věnovat se tomuto oboru také na Univerzitě v Pardubicích.

Slovákom predsalen šanca brigádovať v Brne ZOSTÁVA

V decembri minulého roku som článkom Slováci už v Brne brigádovať nebudú vyjadril obavu nad tým, že od budúceho roka bude slovenským študentom v Brne zrejme znemožnená zárobková činnosť legálnou cestou.

číst více

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií bude přijímat až 1100 studentů

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií na VUT v Brně přijme letos až 1100 studentů do bakalářského studijního programu,

číst více

VUT zkoumá zájem o kombinované studium

Pokud průzkum prokáže dostatečný zájem o kombinované studium, otevře VUT v Brně od akademického roku 2003/2004 hned několik oborů.

Studenti MU Brno chystají petici proti rektorově návrhu

Od minulého týdne si již mnoho studentů brněnské Masarykovy univerzity na našem serveru se zájmem přečetlo rozhovor s rektorem Jiřím Zlatuškou o chystané změně v systému přidělování kolejí.