Konference o česko-slovenských vztazích, deset let po rozdělení federace

6. 3. 2003 | Aktuality

Ve dnech 5. a 6. 3.2003 se v Brně v Kanceláři Veřejného ochránce práv konala konference pod záštitou rektora MU Jiřího Zlatušky, týkající se česko-slovenských vztahů deset let po rozdělení federace.

Ve dnech 5. a 6. 3.2003 se v Brně v Kanceláři Veřejného ochránce práv konala konference pod záštitou rektora MU Jiřího Zlatušky, týkající se česko-slovenských vztahů deset let po rozdělení federace, kterou pořádali: Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity v Brně, Katedra mezinárodních vztahů a evropských studií FSS MU, pražské zastoupení Konrad Adenauer Stiftung a Slovenská společnost pro zahraniční politiku v Bratislavě.

Účastnily se jí osobnosti jako Pavol Lukáč – zástupce ředitele Vyzkumního centra Slovenské společnosti pro zahraniční politiku, Petr Fiala – ředitel Mezinárodního politologického ústavu MU Brno, Martin Profant – vedoucí týmu poradců ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Peter Osuský – prorektor Univerzity Komenského v Bratislavě, László Szigeti, státní tajemník ministerstva školoství, Petr Pithart a další. V rámci konference se řešily otázky týkající se českých studentů na Slovensku a slovenských studentů v České republice. O dalších podrobnostech vás budeme informovat v nejbližších dnech.