O nás

Proč zvolit FEL v Plzni? Zde se otevírá cesta k úspěšné kariéře, fascinující práci či vlastnímu podnikání. Studium u nás vám otevírá dveře k výbornému uplatnění na trhu práce, finanční svobodě a možnosti splnit si své životní sny. Vždyť celý svět běží na elektřinu, a bez elektroinženýrů a elektroinženýrek by to nebylo možné. A jestli vás láká objevovat svět, můžete své studium obohatit stáží v zahraničí a zažít něco nezapomenutelného.

Chcete dosáhnout úspěchu? My vám ukážeme cestu.

Studijní programy

Fakulta nabízí studium perspektivních oborů, jako jsou elektrotechnika, robotika, programování a počítačové modelování, e-mobilita, elektronika, umělá inteligence, obnovitelné zdroje energie, ekologie, chytré textilie a materiály, senzory a diagnostika, energetika, kosmické technologie, management, projektový management, ICT a další.

Uplatnění

Absolventi a absolventky naší fakulty nacházejí atraktivní příležitosti po celém světě. Práci si nehledají, ale již během studia si vybírají z široké nabídky zajímavých pozic.

Videoprezentace FEL ZČU

Pusťte si naše videoprezentace a poznejte, proč je FEL v Plzni místem, kde se rodí úspěšné kariéry!

Kde nás najdeš

Fakulta elektrotechnická

Západočeská univerzita v Plzni
Univerzitní 2795/26

Přihlášky a přijímačky

Bakalářské studium:

Uchazeči o bakalářské studium na Fakultě elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni (FEL) přicházející po střední škole jsou přijímáni bez přijímací zkoušky po posouzení výsledků jejich středoškolského studia a případných dalších aktivit až do naplnění předpokládaného počtu studentů.

O přijetí rozhodují body získané za středoškolský prospěch (posuzuje se 8 známek z profilových předmětů jako je matematika, fyzika, informatika, základy elektrotechniky, elektronika apod.) Studenti, kteří již na FEL studovali, budou hodnoceni zejména podle výsledků a průběhu předchozího VŠ studia a s ohledem na studijní výsledky ze SŠ.

Bonusové body je možno získat za další odborné aktivity studenta (Matematická olympiáda, Fyzikální olympiáda, Středoškolská odborná činnost, Matematika+, úspěšné vykonání Národních srovnávacích testů Scio apod.) Podrobnosti zde.

• Elektronická přihláška: 500 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Výsledek pro přijetí: percentil 60

Vyzkoušet test

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: percentil 60

Vyzkoušet test

Studium v zahraničí

Chceš si zdokonalit cizí jazyky a poznat jinou kulturu? V rámci programů Erasmus+ a Freemovers lze studovat 1 až 2 semestry na některé z partnerských univerzit téměř kdekoliv na světě. Více informací o studiu v zahraničí naleznete zde.

Ubytování a koleje

Západočeská univerzita nabízí studentům ubytování v několik kolejních zařízeních po celé Plzni. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete na webových stránkách Správy kolejí a menz ZČU zde.

Fakulta elektrotechnická

Západočeská univerzita v Plzni