VŠB-TU Ostrava: Největší zájem je o Ekonomiku a management

17. 4. 2009 | Aktuality

Celkem 4 200 přihlášek podali studenti a absolventi středních odborných škol a gymnázií na tříleté bakalářské studium Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava pro akademický rok 2009/2010. Jsou to zájemci většinou ze severní a střední Moravy, kteří si vybrali některý ze studijních programů fakulty. (V novém akademickém roce budou otevřeny čtyři.)

Osm studijních oborů bude otevřeno na detašovaných pracovištích v Uherském Hradišti, Valašském Meziříčí a Šumperku. Největší zájem je o program Ekonomika a management, na který se hlásí téměř polovina uchazečů.

Přijímací zkoušky ke studiu v bakalářských studijních programech jsou i letos realizovány na základě výběrového řízení, ve kterém je základním kritériem výběru výsledek Národních srovnávacích zkoušek dosažený v testu obecných studijních předpokladů prostřednictvím společnosti www.scio.cz, s.r.o.

Z celkem šesti stanovených termínů, kdy se zájemci mohou přihlásit a absolvovat tyto testy, zbývají ještě dva – 1. a 31. května 2009.

Zdroj: VŠB-TU Ostrava