Soutěž v přistání na Venuši

25. 3. 2009 | Aktuality

Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně ve spolupráci s Masarykovou univerzitou pořáda třetí ročník soutěže Fyzikální cirkus pro studenty středních a vysokých škol. Letošním podtitulem soutěže je přístání na Venuši.

Soutěž proběhne 25. dubna v brněnském planetáriu na Kraví hoře. Připraven je také doprovodný program věnující se nejen planetě Venuši, ale i kosmounautice a letectví obecně.

Soutěžní týmy se přihlašují nejpozději do 3. dubna 2009 do 12 hodin. Soutěží se ve dvou disciplinách – co nejdelšího letu rakety z PET lahve poháněné vodou a stlačeným vzduchem a co nejrychlejší jízdy „vesmírného vozítka“ poháněného pastičkou na myši po pískovém povrchu. Obě zařízení musí v pořádku přepravit kosmonauta v podobě křepelčího vajíčka.

Ceny (knihy, časopisy a volné vstupenky) jsou připraveny nejen pro vítěze disciplin, ale i pro tvůrce originálních designů či nejlepší propagátory svého zařízení.

Zdroj a další informace: web Fyzikálního cirkusu