Soutěž Technik roku

17. 5. 2007 | Aktuality

Studujete technickou školu a máte hlavu plnou nápadů? Pak se zapojte do soutěže s názvem Cena Bosh – Technik roku, která se koná letos poprvé. Cílem této nové soutěže je podpora mladých studentů a techniků z oblasti průmyslu (především automobilové a průmyslové techniky) a zvýšení atraktivity a prestiže technického vzdělávání v České republice.

Do soutěže se může přihlásit každý, kdo prezenčně studuje na jakékoliv technické vysoké škole v České republice. Účastníci soutěže musí vypracovat práci na daná témata. První ročník soutěže je zaměřen na oblast automobilového průmyslu, kde má Bosch v ČR rozsáhlé aktivity, pro které hledá talentované lidi.

Zájemci se mohou hlásit do konce roku 2007 prostřed­nictvím webové stránky www.bosch.cz/technikroku a své práce odevzdat nejpozději do konce dubna 2008. Jejich výsledky posoudí nezávislá odborná porota, složená ze zástupců firmy Bosch, specializovaných pedagogů ČVUT, České automobilové společnosti a zástupce odborných médií. Vítězové budou vyhlášení do 30. května 2008.

Tři nejúspěšnější řešitelé se podělí o finanční odměnu v souhrnné výši 150 000 Kč, ale vítěze čeká kromě peněz i možnost atraktivního profesního vzdělávání – dostanou nabídku stáže v rámci Bosch Group a tím i příležitost nahlédnout do vývojových oddělení firmy Bosch v ČR i v zahraničí.

Zdroje: www.ihned.cz, http://technikroku.bosch.cz/index.html