Sexuologická konference na UP Olomouc

1. 3. 2009 | Aktuality

Občanské sdružení Česká asociace studentů psychologie pořádá ve dnech 27. – 29. března 2009 VI. celostátní konferenci Sex… o nás, vás i vás. Konference, jež bude jedinečnou odbornou událostí ve společenskovědní oblasti, se zabývá tématikou sexuality z pohledu psychologie, sexuologie, práva a dalších příbuzných oborů, proběhne v prostorách Uměleckého centra UP Olomouc.

Cílem konference je umožnit účastníkům navštívit sérii odborných přednášek a diskusí z oblasti sexuality a mezilidských vztahů jedince. „Zmíněny budou pohledy na sexualitu běžně diskutované, ale také ty, o kterých se mluví daleko méně,“ sdělil vedoucí olomoucké pobočky České asociace studentů psychologie Ivo Hrdina.

Během tří dnů vystoupí v Olomouci se svými příspěvky přední čeští odborníci společenskovědních oborů. O tom, co je pro nás v sexu přirozené, promluví například přední český sexuolog profesor PhDr. Petr Weiss, Ph.D. Tématiku zvládání sexuálních problémů poodhalí prof. PhDr. Stanislav Kratochvíl, CSc., držitel Ceny Františka Palackého za celoživotní dílo v oblasti klinické psychologie. Naopak například PhDr. Lenka Šilerová, PhD., se zaměří na vztah reklamy a sexuálních motivů a trestně právní problematiku sexuality přiblíží JUDr. Miroslav Mitlohner, CSc. Další přednášející se budou věnovat také sexu v literatuře, sexualitě mentálně postižených či psychologickým aspektům intimní chirurgie.

Více na www.konferencecasp.cz.

Zdroj: Tisková zpráva UP