Projekt Kariérního centra MU napoví, jak směřovat svou kariéru

Osobnost a styly chování každého člověka jsou určitým vodítkem pro vlastnosti zaměstnání, v němž by se mohl cítit dobře a ve kterém se mu bude dařit. I toto je jedno z východisek projektu Kariérního centra Masarykovy univerzity, jehož prostřednictvím mohou zapojení dobrovolníci odhalit své preference a přístupy v pracovním prostředí a dobrat se tak potřebných informací pro kariérní rozhodování. Projekt za tím účelem využívá Occupational Personality Questionnaire (OPQ – Osobnostní dotazník) firmy SHL. Odkaz na něj lze najít na stránkách www.kariera.muni.cz.

Zatímco pro dobrovolníky, kteří se projektu, zúčastní, to znamená možnost dozvědět se něco o svém profesním směřování, pro Kariérní centrum jde o příležitost, jak v praxi výzkumně otestovat svůj stěžejní produkt. Jde tedy o oboustrannou spolupráci.

Účastníci projektu získají díky vyplnění dotazníku zdarma Report Univerzálních Kompetencí vytvořený přímo jim na míru, který bude identifikovat jejich oblasti kompetence, a tím i jejich silnější a slabší stránky z hlediska kariérního uplatnění. Na první stránce je každý respondent vyzván k vytvoření nového účtu s heslem a ihned poté následuje samotné vyplnění dotazníku. To zabere přibližně 25 minut. Už jednu až dvě minuty po dokončení se respondentovi objeví odkaz, z něhož si může stáhnout svou zprávu. Ale pozor, výzkumná studie probíhá už jen do 31. ledna!

Zdroj a více informací: www.kariera.muni.cz
Zdroj foto: www.kariera.muni.cz

Další články k tématu

Vysokoškoláci mohou hlasovat pro TOP zaměstnavatele roku

Vysokoškoláci mohou hlasovat pro TOP zaměstnavatele roku

Česká studentská unie (ČeSU) pořádá i letos svůj projekt nazvaný TOP zaměstnavatelé, který si klade za cíl zjistit, jaký zaměstnavatel je mezi studenty českých vysokých škol ten „nej“. Projekt je realizován ve spolupráci s několika univerzitami, studentskými organizacemi a firemními partnery. Studenti mohou hlasovat prostřednictvím jednoduchého formuláře, který naleznou přímo na stránkách projektu. Dotazník připravilo a poskytnuté …

číst více
Veletrh pracovních příležitostí na ZČU

Veletrh pracovních příležitostí na ZČU

Ve středu 21. března se brány areálu Západočeské univerzity na Borech otevřou všem, kdo v současnosti hledají nebo se brzy pokusí najít uplatnění na pracovním trhu. Uskuteční se tu totiž už 17. ročník Veletrhu pracovních příležitostí. Za organizací akce stojí lokální centrum IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) při ZČU v Plzni a …

číst více