Prezident republiky Václav Klaus přednáší studentům Univerzity Pardubice k dvacetiletí zahájení ekonomické reformy

3. 3. 2011 | Tiskové zprávy

Ve čtvrtek 3. března dopoledne přednese prezident České republiky VÁCLAV KLAUS studentům Univerzity Pardubice přednášku zaměřenou na ekonomickou transformaci zahájenou před dvaceti lety.

Přednáška s následnou diskusí se uskuteční mezi 10 – 11:30 hodinou v posluchárně B1 budovy DB ve Studentské ulici 95 v univerzitním kampusu (objekt Dopravní fakulty Jana Pernera, Pardubice – Polabiny).

Při příležitosti 20. výročí od zahájení radikálních reforem v ČR v lednu 1991 bude hovořit nejen ke studentům Fakulty ekonomicko-správní, kteří probírají otázky ekonomické deregulace, liberalizace cen a zahraničního obchodu, usměrňování makroekonomické situace, zejména inflace, vytváření tržní struktury, transformace vlastnických vztahů, tj. privazitace podobná témata ve studijním plánu letního semestru v rámci ekonomických předmětů finanční řízení a makroekonomie. Zváni na přednášku jsou všichni vysokoškoláci a akademičtí pracovníci všech sedmi fakult Univerzity Pardubice.

Po přednášce bude pan prezident podepisovat ve vestibulu budovy DB zájemcům své knihy, které byly v poslední době vydány. (Knihy jsou k zakoupení buď v univerzitní prodejně skript v kampusu nebo přes e-shop vydavatelství Univerzity Pardubice, případně budou ke koupi i přímo na místě.)

Zájemci, kteří by se náhodou nedostali přímo do posluchárny B1, budou moci shlédnout přednášku video-přenosem též ve vedlejší posluchárně B2.

Přímý on-line přenos se bude vysílat též prostřednictvím internetu na hlavní webové stránce univerzity www.uni-pardubice.cz.

Fototermín pro média – při příjezdu cca v 9:30 hodin nebo ve 11:30 hodin po přednášce při autogramiádě knih Václava Klause – budova DB, Studentská 95, univerzitní kampus, Pardubice – Polabiny.

Václav Klaus tak navštíví Univerzitu Pardubice po šesté:
V listopadu 1996 měl jako předseda vlády přednášku v posluchárně na náměstí Čs. legií.
V září 2000 se zúčastnil na Univerzitě Pardubice ve funkci předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vyvrcholení oslav padesáti let vysokého školství v Pardubicích a křtu nových insignií Univerzity Pardubice.
V květnu 2003 besedoval s pardubickými vysokoškoláky v univerzitní aule již jako prezident České republiky, na jedné z prvních návštěv krajů po svém prvním zvolení.
V prosinci 2005 zavítal prezident při své další návštěvě Pardubického kraje v Litomyšli na – tehdy nejmladší fakultu univerzity – Fakultu restaurování.
V září 2009 měl v Aule Arnošta z Pardubic besedu se studenty v rámci své další několikadenní návštěvy Pardubického kraje a prohlédl si nově vybudovaný moderní areál Fakulty chemicko-technologické.

Ing. Valerie Wágnerová
kancléřka – mluvčí Univerzity Pardubice