Novým ministrem školství byl jmenován Josef Dobeš

15. 7. 2010 | Aktuality

Dne 13. července 2010 byl Josef Dobeš pověřen prezidentem republiky Václavem Klausem řízením resortu školství, mládeže a tělovýchovy. Svůj úřad převzal v 16 hodin. Ve své nové funkci by Dobeš rád navázal na reformní kroky své předchůdkyně Miroslavy Kopicové.

Hlavními tématy, kterými by se Dobeš rád zabýval, jsou definitivní vyřešení otázky státní maturity, reforma vysokých škol, předškolní vzdělávání, ale i nárůst agresivity na školách a celkové „zlepšení klimatu“ na školách. V souladu s koaliční dohodou se bude také zasazovat o zlepšení platových podmínek pedagogů.

Mgr. Josef Dobeš studoval psychologii na Masarykově Univerzitě v Brně. Kromě psychologické praxe má zkušenosti i s vedoucími pozicemi (personální ředitel, zastupitel městské části Praha 1).

Zdroj: MŠMT