Jaký byl den otevřených dveří na Jihočeské univerzitě 21.1.2011

21. 1. 2011 | Tiskové zprávy

V pátek 21. ledna 2011 se na všech součástech Jihočeské univerzity konal Den otevřených dveří. Tradičně byly zpřístupněny posluchárny, laboratoře i specializovaná pracoviště, v nichž během roku probíhá vysokoškolská vý­uka.

Podle předběžných výsledků si letos přišlo univerzitu prohlédnout na 4 000 zájemců o studium. Speciální program na tento den připravily všechny součásti Jihočeské univerzity – osm fakult sídlících v Českých Budějovicích (Ekonomická, Fakulta rybářství a ochrany vod, Filozofická, Pedagogická, Přírodovědecká, Teologická, Zdravotně sociální, Zemědělská) a Ústav fyzikální biologie JU v Nových Hradech. Přesnější statistiku zveřejníme v pondělí.

Zájemci o studium i z řad veřejnosti si mohli v průběhu dne prohlédnout jednotlivé fakulty (a ústav) včetně poslucháren, odborných pracovišť a laboratoří. Byli seznámeni s nabídkou studijních oborů (i nově akreditovaných), získali informace o podmínkách přijímacího řízení. K dispozici měli také mj. přihlášky ke studiu a informační materiály o studijních možnostech. Některá pracoviště připravila kromě základních informačních bloků také atraktivní program, jehož součástí bylo promítání filmů s odbornou tématikou (PřF a ZSF), výstava fotografií programu Pět P (ZSF), besedy se stávajícími studenty univerzity. Zájemci si mohli prohlédnout také provoz Školního zemědělského podniku v areálu JU, chovy akvarijních ryb apod. Prezentace Ústavu fyzikální biologie se uskutečnila v sídle vysokoškolského ústavu v Nových Hradech (prohlídka laboratoří, bioinkubátoru a specializovaných učeben).

Všechny podrobnější informace byly zveřejněny na webových stránkách příslušných fakult a ústavu a na univerzitním webu www.jcu.cz.

Zájem o obory byl celkem rovnoměrně rozvržen, velkému zájmu se těšily také prezentace na odborných pracovištích, promítané filmy s odb. tematikou a výstavy. O jaké obory byl na jednotlivých fakultách větší zájem:

• Ekonomická fakulta: Obchodní podnikání a Řízení a ekonomika podniku,
• Fakulta rybářství a ochrany vod: Rybářství,
• Filozofická fakulta: Historie, Bohemistika, Anglický jazyk a literatura,
• Pedagogická fakulta: Učitelství pro mateřské školy, Psychologie
• Přírodovědecká fakulta: biologické obory (Biologie), Informatika a Chemie, Teologická fakulta: Sociální a charitativní práce, Pedagog volného času,
• Zdravotně sociální fakulta: Fyzioterapie, Všeobecná sestra, Porodní asistentka, Speciální pedagogika,
• Zemědělská fakulta: Pozemkové úpravy a převody nemovitostí, Zootechnika, Zemědělská technika a Biologie a ochrana zájmových organismů.

H. Bumbová, Jihočeská univerzita